Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zaciąg do ukraińskiej armii trwa. Jest już połowa żołnierzy

0
Podziel się:

Do armii ukraińskiej powoływani są ochotnicy.

Zaciąg do ukraińskiej armii trwa. Jest już połowa żołnierzy
(EAST NEWS)

Do ukraińskiej armii zmobilizowano dotąd 19 tys. żołnierzy - poinformował sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Andrij Parubij na briefingu w Kijowie.

_ _

17 marca parlament w Kijowie poparł ustawę o częściowej mobilizacji w związku z agresją Rosji na należącym do Ukrainy Krymie. Parubij mówił wówczas, że władze mają zamiar powołać w szeregi armii i Gwardii Narodowej 40 tysięcy osób - po 20 tysięcy do każdej z tych formacji.

Pierwszy wicepremier Witalij Jarema oznajmił, że w ramach częściowej mobilizacji do armii ukraińskiej będą powoływani ochotnicy. Zaciąg do wojska, Gwardii Narodowej oraz innych formacji zbrojnych będzie trwał 45 dób od czasu wejścia ustawy mobilizacyjnej w życie.

Parubij dodał w środę, że z Krymu wycofano dotąd ponad 2 tys. żołnierzy oraz ponad 800 funkcjonariuszy straży granicznej.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińska armia nie zaangażuje się na Krymie Ołeksandr Turczynów podkreślił, że armia chce skoncentrować swój potencjał na obronie wschodniej granicy państwa.
Minister obrony Bułgarii ostrzega przed Rosją W marcu odnotowano 9 takich wypadków, pięciokrotnie do eskortowania rosyjskich maszyn wylatywały bułgarskie myśliwce.
Kerry i Ławrow nie osiągnęli porozumienia John Kerry zapewnił, że USA i wspólnota międzynarodowa będą wspierać integralność terytorialną Ukrainy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)