Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zabużanie dostali prawie 1,5 mld złotych

0
Podziel się:

Rekompensaty za pozostawione majątki nie mogą przekraczać 20 proc. ich wartości.

Zabużanie dostali prawie 1,5 mld złotych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ponad 1 mld 481 mln zł wyniosła wartość rekompensat za mienie zabużańskie, wypłaconych do końca grudnia 2010 r. od początku prowadzenia akcji, czyli od grudnia 2006 roku - poinformował resort skarbu.

Przez ten czas resort skarbu przekazał do Banku Gospodarstwa Krajowego dane osób uprawnionych do odbioru 34 tys. 490 odszkodowań.

_ 28 grudnia 2010 r. przekazano do Banku Gospodarstwa Krajowego dane osób uprawnionych do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej, umożliwiające wypłatę w styczniu bieżącego roku 832 rekompensat _ - informuje resort skarbu.

Ustawa o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza granicami RP przyznaje uprawnionym osobom odszkodowania w wysokości 20 proc. wartości zostawionego mienia.

Chodzi o mienie pozostawione przez osoby przesiedlone w latach 1944-1952 z terenów należących przed II wojną światową do Polski. Odszkodowania za mienie zabużańskie są wypłacane z Funduszu Rekompensacyjnego. Do Fundusz trafiają pieniądze ze sprzedaży gruntów przez Agencję Nieruchomości Rolnych.

Czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)