Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zabójstwo właściciela lombardu. Ekstradycja podejrzanych

0
Podziel się:

Do zbrodni na krakowskim Kazimierzu doszło 20 lutego 2009 r. Od strzałów z broni palnej zginął 35-letni mężczyzna.

Zabójstwo właściciela lombardu. Ekstradycja podejrzanych
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Do Polski przywiezieni zostali dwaj mężczyźni podejrzani o zabójstwo w Krakowie. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywali się w Hiszpanii.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka mężczyźni zostali przywiezieni w specjalnym konwoju i po formalnym przedstawieniu zarzutów osadzeni w areszcie.

Do zbrodni na krakowskim Kazimierzu doszło 20 lutego 2009 r. Od strzałów z broni palnej zginął 35-letni właściciel lombardu przy ul. Berka Joselewicza. W śledztwie prowadzonym przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem prokuratury okręgowej ustalono, że sprawców było dwóch: jeden z nich wszedł do lombardu i oddał strzały, drugi stał na zewnątrz, na czatach. Motywem działania sprawców była najprawdopodobniej chęć zysku, zabójca był bezwzględny.

W trakcie wielowątkowego śledztwa ustalono, że sprawcami zabójstwa byli: 28-letni Bartosz P., mieszkaniec Krakowa i 54-letni Marek S. ze Świątnik Górnych. Mężczyźni uciekli z Polski. W ślad za nimi zostały wysłane Europejskie Nakazy Aresztowania.

_ - Okazało się, że poszukiwani w Hiszpanii także weszli w konflikt z prawem. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i aresztowani pod zarzutem kolejnego zabójstwa _ - mówił Ciarka. Od zarzutu tego zostali jednak w Hiszpanii uniewinnieni. Mężczyznom grozi dożywocie.

Czytaj więcej w Money.pl
Kradł benzynę. Ten sam sposób zadziałał na 18 stacjach - _ Człowiek ten jest nam dobrze znany _ - potwierdziła policja.
Brutalnie zamordował swoich rodziców Nawet dożywocie może grozić 30-letniemu mężczyźnie oskarżonemu o zabójstwo swoich rodziców.
Zabójstwo w Kwidzynie. Aż 5 zatrzymanych Ciała ojca i syna policja znalazła poprzedniej nocy w ich mieszkaniu przy ul. Słowiańskiej w Kwidzynie.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)