Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
16.02.2013 19:46

Zabójstwo w Łodzi. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Do zdarzenia doszło dziś ok. godz. 3.00 nad ranem. Według wstępnych ustaleń chłopak i dziewczyna bawili się w jednym z łódzkich pubów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rzecznik KWP w Łodzi)

Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Łodzi w związku z zabójstwem 20-latka - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka. Chłopak zginął, bo stanął w obronie dziewczyny.

Jak powiedziała Kącka, policja wytypowała ewentualne podejrzewane osoby. W chwili, kiedy jechała zatrzymać jednego z poszukiwanych mężczyzn, ten stawił się w komisariacie. Podejrzewanym okazał się 20-letni Rafał N. (a nie jak wcześniej podawaliśmy M.), już wcześniej notowany za rozboje. To on miał ugodzić nożem chłopaka.

Później policja zatrzymała jego 23-letniego kolegę - Bartłomieja K., również notowanego, ale za narkotyki. Obaj potwierdzili przebieg zdarzenia. Nie potrafili jednak wytłumaczyć swojego zachowania.

Rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania poinformował, że podejrzewani będą przesłuchiwani w prokuraturze jutro. Prawdopodobnie przesłuchanie rozpocznie się przed południem. Jutro śledczy będą też ustalać rolę Bartłomieja K. w zdarzeniu.

Do zdarzenia doszło dziś ok. godz. 3.00 nad ranem. Według wstępnych ustaleń chłopak i dziewczyna bawili się w jednym z łódzkich pubów. Po wyjściu usiedli na pobliskim murku i zaczęli rozmawiać. W tym czasie obok nich przechodziło dwóch mężczyzn. Prawdopodobnie jeden z nich potknął się o nogę dziewczyny. Wrócił i uderzył ją otwartą dłonią w twarz i odszedł. 20-latek pobiegł za napastnikiem. Ten wyciągnął nóż i dziewięć razy ugodził chłopaka. Siedem z tych ran było śmiertelnych. Jak mówił Kopania, całe zdarzenie trwało niespełna minutę.

Tuż po tragedii policja zabezpieczyła miejsca zdarzenia, przesłuchała świadków i zabezpieczyła nagrania z kamer monitoringu miejskiego. Komendant Miejski Policji w Łodzi powołał specjalną grupę złożoną z najbardziej doświadczonych policjantów do wyjaśnienia okoliczności zabójstwa 20-latka. Wyznaczono też 5 tys. zł nagrody za pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragedia w Łodzi. Śmiertelnie ugodzili nożem Policja poszukuje dwóch mężczyzn podejrzewanych o śmiertelne ugodzeniem nożem 20-latka - poinformował dzisiaj rano Radosław Gwis z biura prasowego łódzkiej policji.
Zabił dwie osoby. Szuka go policja Zwłoki 63-letniej kobiety i 60-letniego mężczyzny znalazła w piątek w domu siostra podejrzewanego o zabójstwo.
Ujawniono motywy zabójstwa na Pradze Chodzi o okoliczności zabójstwa Krzysztofa Z., wiceprezesa wydawnictwa Magnum X i eksperta z dziedziny lotnictwa.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz