Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zabójstwo dziecka. Prokuratura stawia zarzuty

0
Podziel się:

Łódzka prokuratura postawiła 31-letniej kobiecie ze Zgierza zarzut zabójstwa dziecka, a jej o rok starszemu mężowi zarzut nakłaniania kobiety do przerwania ciąży.

Zabójstwo dziecka. Prokuratura stawia zarzuty
(CxOxS/CC/Flickr)

Łódzka prokuratura postawiła 31-letniej kobiecie ze Zgierza zarzut zabójstwa dziecka, a jej o rok starszemu mężowi zarzut nakłaniania kobiety do przerwania ciąży, udzielenia jej w tym pomocy oraz zbezczeszczenia zwłok. Podejrzani trafili do aresztu.

Poinformował o tym rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Kobiecie grozi kara dożywotniego więzienia, a mężczyźnie - do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie małżeństwa.

Rzecznik prokuratury powiedział że sąd uwzględnił wniosek śledczych i aresztował małżeństwo na trzy miesiące.

31-latka trafiła w ub. tygodniu do zgierskiego szpitala. Tam lekarze stwierdzili, że musiała niedawno urodzić dziecko. Ponieważ podawane przez nią wyjaśnienia wzbudziły wątpliwości medyków, poinformowali o tym policję.

Jak wstępnie ustalono, kobieta w nocy 16 na 17 lipca urodziła chłopczyka, po wzięciu środków wczesnoporonnych, które kupiła przez internet. Zdaniem biegłych dziecko urodziło się żywe, w szóstym bądź siódmym miesiącu ciąży.

_ - 31-latka po odcięciu pępowiny zapakowała chłopczyka do torby foliowej. Kiedy przyszedł jej mąż, dziecko zostało wyniesione do pobliskiego pojemnika na śmieci, a prawdopodobnie po dwóch dniach przewiezione do lasu i tam zakopane _ - wyjaśnił Kopania. Małżeństwo ma jeszcze dwójkę dzieci w wieku 6 i 9 lat.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)