Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alan henning
04.10.2014 19:08

Zabójstwo Alana Henninga. Muzułmanie potępiają egzekucje

Jego pamięć uczcili między innymi w Manchesterze, gdzie Alan Henning pracował jako taksówkarz i przyjaźnił się z wieloma muzułmanami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Muzułmanie w Wielkiej Brytanii potępiają zamordowanie 47-letniego Brytyjczyka, Alana Henninga pojmanego w Syrii w konwoju z pomocą humanitarną. Jego pamięć uczcili między innymi w Manchesterze, gdzie Alan Henning pracował jako taksówkarz i przyjaźnił się z wieloma muzułmanami.

_ - Alan Henning był naszym lokalnym i narodowym bohaterem. _ - powiedział imam Asim Hussain w centralnym meczecie w Manchesterze. _ Zamordowanie Alana Henninga było tchórzliwym i przestępczym aktem odrażającej brutalności, popełnionym przez ugrupowanie, które nie reprezentuje islamu, stanowi wręcz obrazę wiary. Śmierć Alana Henninga wyznacza początek końca tego ugrupowania _ - mówił imam Asim Hussain, wzywając do wymierzenia kary mordercom.

Ale w tym samym kazaniu padł apel do reszty brytyjskiego społeczeństwa: _ Zamordowanie Alana Henninga nie powinno służyć do oczerniania muzułmanów za winy za występki niewielkiej mniejszości brutalnych zabójców. _

Jednocześnie na Twitterze, pojawiła się cała seria wpisów z tagiem _ Muzułmańskie przeprosiny _. Brytyjscy muzułmanie przypominają w nich o osiągnięciach cywilizacyjnych świata islamu. Kajają się więc sarkastycznie za algebrę i algorytmy, arabskie cyfry i geometrię, uniwersytety, papier, czeki, mydło i szampon, kebab, szaszłyk i kawę.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwszy taki rezultat od marca 2012 roku Konserwatyści brytyjskiego premiera Davida Camerona zdobyli niewielką przewagę nad Partią Pracy w sondażach przed wyborami parlamentarnymi planowanymi na maj 2015 roku
Unikatowa elektrownia podziała dłużej To bezwzględnie ostatni rok działania reaktora - zapowiedziały władze elektrowni.
Cameron zapowiada kolejne referendum David Cameron prosił wyborców o kolejne pięć lat na dokończenie programu odbudowy kraju po kryzysie gospodarczym. Zapowiedział konkretne korzyści, w tym ulgi podatkowe.
Tagi: alan henning, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz