Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zabójstwo dzieci
08.02.2014 15:57

Zabiła dziecko podczas porodu. Grozi jej 5 lat

Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Zarzut dzieciobójstwa usłyszała 41-letnia mieszkanka powiatu gryfińskiego (Zachodniopomorskie) - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz. Kobieta przyznała się do winy. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Wojciechowicz powiedziała dziennikarzom, że prokurator zarzucił kobiecie, iż w okresie bliżej nieustalonym, od 3 do 5 lat temu, zabiła dziecko w czasie porodu pod wpływem jego przebiegu. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

_ - Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia. Na temat szczegółów tych wyjaśnień prokurator nie udziela żadnych informacji _ - powiedziała Wojciechowicz.

Kobieta wskazała miejsce ukrycia zwłok. Przeprowadzono tam oględziny i zabezpieczono ślady; wśród nich także wskazujące na to, że mogą to być zwłoki noworodka - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że zostaną przeprowadzone badania genetyczne, które być może pozwolą na ustalenie szczegółów zdarzenia.

Prokurator zastosował wobec podejrzanej kobiety dozór policji. _ - Na razie niewiele wiemy o przeszłości tej kobiety. Ustalamy, jaki jest jej stan rodzinny. Nie mamy jeszcze danych o jej karalności _ - powiedziała Wojciechowicz.

Lokalne media podają, że szczątki dziecka znaleziono w piątek wieczorem Strzeszowie, niedaleko Trzcińska Zdroju.

Czytaj więcej w Money.pl
Dożywocie dla Katarzyny W. Koniec procesu? Śledczy nie mają wątpliwości, że Katarzyna W., oskarżona o zabicie półrocznej córki Madzi, starannie zaplanowała zbrodnię, a później, mówiąc o rzekomym uprowadzeniu dziecka, odegrała _ rolę życia _.
Po zabójstwie dzieci umorzono śledztwo... Zażalenie na nie złożył już Rzecznik Praw Dziecka, który jesienią ubiegłego roku składał zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Zabiła swoje dziecko? Policja szuka zwłok Kobieta została zatrzymana w zeszłym tygodniu, po tym jak policja dostała anonimową informację, że 21-latka była w ciąży, a już nie jest i nie ma dziecka.
Tagi: zabójstwo dzieci, dzieciobójstwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz