Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zabici na Ukrainie - trwa śledztwo w sprawie demonstrantów

0
Podziel się:

Wszystkie przypadki połączono w jedną sprawę.

Zabici na Ukrainie - trwa śledztwo w sprawie demonstrantów
(PAP/EPA)

Wszystkie przypadki połączono w jedną sprawę dotyczącą masowego zabójstwa - poinformował w niedzielę Ołeh Machnicki, odpowiedzialny za pracę prokuratury.

Machnicki, deputowany nacjonalistycznej partii Swoboda, został przez parlament Ukrainy mianowany pełnomocnikiem Rady Najwyższej ds. kontroli działalności Prokuratury Generalnej.

"Wszystkie zabójstwa, które zostały popełnione na Majdanie, wcześniej były rozproszone w oddzielnych sprawach karnych. Zajmowały się nimi organy spraw wewnętrznych niskiego szczebla. Rozumiecie - milicja badała sprawy, w których sama milicja zabijała ludzi" - powiedział Machnicki w Radzie Najwyższej Ukrainy.

Dodał, że podjęto działania, których celem jest zatrzymanie i postawienie przed sądem dotychczasowego prokuratora generalnego Wiktora Pszonki i dotychczasowego ministra dochodów i podatków Ołeksandra Kłymenki. Obaj zostali w sobotę odsunięci przez parlament od sprawowania swoich funkcji.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy solidarni z Ukraińcami. Prezydent dziękuje Prezydent Bronisław Komorowski wziął dziś udział w mszy św. w intencji Ukrainy odprawionej w Bazylice Archikatedralnej św. Jana w Warszawie.
Kliczko domaga się ukarania Janukowycza "Ukaranie Janukowycza będzie jednym z zadań nowych władz kraju."
"Oto główna przyczyna manifestacji na Ukrainie" Gorbaczow nawiązał do swych reform politycznych i procesu demokratycznego w dawnym ZSRR z końca lat 80.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)