Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zabici i ranni w Misracie. Mieszkańcy proszą o pomoc

0
Podziel się:

Do ostatniego bastionu powstańców wkroczą siły antyterrorystyczne - oświadczył syn Kaddafiego.

Zabici i ranni w Misracie. Mieszkańcy proszą o pomoc
(PAP/EPA)
bECKYOvF

Siły wierne pułkownikowi zbombardowały kontrolowane przez libijskich powstańców miasto Misrata, położone około 200 km na wschód od Trypolisu. Również w nocy było ono ostrzeliwane z ciężkiej broni. **Do Bengazi wkroczą siły antyterrorystyczne w celu rozbrojenia znajdujących się tam rebeliantów - oświadczył syn libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego, Saif al-Islam.

Aktualizacja: 12:28

Według niego libijska armia otoczy miasto, lecz do niego nie wejdzie. Jak sprecyzował, siły rządowe będą pomagały cywilnym mieszkańcom w opuszczeniu miasta.

bECKYOvH

Słowa młodego Kaddafiego cytuje arabska telewizja Al-Dżazira. Nie jest jasne kiedy i gdzie Saif al-Islam się wypowiadał. **

- _ Dziesiątki bomb wszelkiego rodzaju spadły na miasto od wczorajszego wieczoru. Wciąż trwa intensywny ostrzał miasta _ - relacjonował sytuację w Misracie rzecznik powstańców. Dodał, że na razie liczba ofiar nie jest znana.

Siły wierne Muammarowi Kadafiemu ostrzeliwały z czołgów i artylerii kontrolowane przez libijskich powstańców miasto Misrata, położone około 200 km na wschód od Trypolisu. Zginęły co najmniej cztery osoby a około 70 jest rannych.

Również w nocy miasto było ostrzeliwane z ciężkiej broni. - _ Dziesiątki pocisków wszelkiego rodzaju spadło na miasto od wczorajszego wieczoru - relacjonował rzecznik powstańców. - Wciąż trwa intensywny ostrzał miasta _.

bECKYOvN

_ Od godz. 7 (6 czasu polskiego) doszło do ciężkiego bombardowania. Bombardują wszystko, domy, centrum miasta _ - powiedział w rozmowie z agencją Reutera inny powstaniec. - _ To najcięższy ostrzał jaki do tej pory widziałem _.

Do ataku doszło kilka godzin po tym jak Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła rezolucję zezwalającą na utworzenie strefy zakazu lotów nad Libią i przeprowadzenie operacji wojskowych w obronie ludności cywilnej.

- _ Uważamy, że siły Kadafiego chcą wejść do miasta za wszelką cenę zanim społeczność międzynarodowa zacznie realizować rezolucję ONZ _ - dodał rozmówca Reutera. - _ W imieniu mieszkańców Misraty, kobiet, dzieci i starców apelujemy do społeczności międzynarodowej, by zrobiła coś zanim będzie za późno już raz nas zawiedli i zbyt późno podjęli działanie, nie mogą po raz drugi popełnić tego błędu _.

W czwartek pojawiały się sprzeczne wiadomości dotyczące Misraty. Siły rządowe informowały, że miasto zostało przez nie zajęte, powstańcy zaprzeczali tym informacjom.

bECKYOvO
Zobacz także: ALLAH AKBAR! - REBELIANCI CIESZĄ SIĘ PRZY WRAKU ZESTRZELONEGO MYŚLIWCA (nagranie amatorskie):

W czwartek wieczorem i piątek rano doszło też do walk w zajętych przez siły antyrządowe miejscowościach Nalut i Zenten na zachodzie Libii.

Siły Kadafiego zaatakowały w czwartek wieczorem miejscowość Zenten położoną około 145 km na południowy zachód od Trypolisu i _ doszło tam do ciężkich walk z powstańcami. Walki trwały w piątek rano _ - relacjonuje jeden z mieszkańców. - _ Są ofiary po obu stronach _ - dodał nie podając jednak liczb.

bECKYOvP

W Nalut rebelianci zaatakowali pozycje żołnierzy Kadafiego na obrzeżach tej miejscowości i _ przejęli całą broń i amunicję _. Teraz sytuacja jest spokojna - mówił jeden z powstańców.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t117016.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/libia;nie;wpuszcza;samolotow,78,0,796238.html) Libia nie wpuszcza samolotów Europejska agencja nadzorująca ruch lotniczy podała, że kontrola lotów z Trypolisu nie wpuszcza żadnych samolotów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t135496.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/syn;kaddafiego;nie;boimy;sie;-;bombardowan,22,0,796182.html) Syn Kaddafiego: _ Nie boimy się! _ - bombardowań Francja chce szybko zacząć ataki na siły Kaddafiego. Amerykanie ostrożni, a syn libijskiego przywódcy mówi: _ Nie boimy się. No, dalej! _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t135373.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/radosc;w;bengazi;jest;zakaz;lotow;nad;libia,168,0,796072.html) Radość w Bengazi. Jest zakaz lotów nad Libią ONZ przyjęła rezolucję zamykającą przestrzeń powietrzną nad Libią. UE gotowa do jej wdrożenia. NATO może operować z baz we Włoszech.
bECKYOwi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)