Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czabański
30.07.2008 17:43

Za zniesienie abonamentu rząd trafi do sądu?

Prezes Polskiego Radia rozważa pozwanie rządu za zmniejszenie wpływów z abonamentu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Gzell)

Prezes Polskiego Radia (na zdjęciu) rozważa pozwanie rządu za zmniejszenie wpływów z abonamentu.

Zdaniem Krzysztofa Czabańskiego, wpływy te drastycznie zmalały po tym, jak Platforma Obywatelska zapowiedziała likwidację abonamentu. Premier nazwał plany prezesa Polskiego Radia _ niepoważnymi zachowaniami _.

Krzysztof Czabański przypomniał, że rząd zapowiadał, iż zrekompensuje ubytki z abonamentu, ale na razie tego nie zrobił. Dlatego Polskie Radio będzie, być może, dochodzić swoich roszczeń w sądzie. Krzysztof Czabański dodał, że przed sądem zawsze można zawrzeć ugodę. Prezes podkreślił, że dla radia ubytek wpływów z abonamentu wynoszący w tym roku 33 miliony złotych to sprawa bardzo poważna.

ZOBACZ TAKŻE:

Krzysztof Czabański dodał, że ekspertyzy prawne pokażą, czy Polskie Radio może dochodzić w sądzie tego rodzaju roszczeń. Dokumenty przygotowuje w ramach swoich obowiązków dział prawny spółki. Informację _ Gazety Wyborczej _, według której ekspertyza będzie kosztować co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych, prezes uznał za _ przedwczesną _. Dalsze decyzje władze Polskiego Radia podejmą w zależności od ustaleń działu prawnego. Ma to nastąpić za dwa, trzy tygodnie.

Tagi: czabański, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz