Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyznania byłego syryjskiego dżihadysty-informatora

0
Podziel się:

Oto wyznania zbiega z szeregów Al-Kaidy w Syrii.

Wyznania byłego syryjskiego dżihadysty-informatora
(Photoshot/REPORTER)

Były dżihadysta potwierdził, że przybywający z Europy muzułmańscy ochotnicy są tam poddawani intensywnej indoktrynacji i szkoleniu terrorystycznemu. Wyznania zbiega z szeregów Al-Kaidy w Syrii publikuje londyński dziennik _ The Daily Telegraph _.

Były student prawa z Aleppo w Syrii, Murad, wstąpił do organizacji Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie, aby walczyć z reżymem prezydenta Assada. Zbiegł jednak potem do Turcji, kiedy przekonał się, że Al-Kaida morduje również innych powstańców.

Murad powiedział reporterowi _ Daily Telegrapha _, że wszyscy ochotnicy z Europy od razu na wstępie odbierają instruktaż, jak zamontować bombę w samochodzie i sporządzić kamizelkę wybuchową do samobójczego ataku.

Jeśli ochotnicy nie zginą w toku walk w Syrii, ich zadanie to wrócić do swego kraju i zakładać tam komórki terrorystyczne. Murad wspominał, że muzułmanie z Europy i Stanów Zjednoczonych licytowali się w wyborze jak najbardziej ambitnych celów swoich przyszłych ataków.

Gazeta cytuje też szefa wywiadu Scotland Yardu, który mówił w grudniu o wielkiej liczbie operacji prewencyjnych w Wielkiej Brytanii będących wprost skutkiem wojny w Syrii. Jak się ocenia, pojechało tam około 500 brytyjskich ochotników. W piątek dwóch z nich aresztowano po ich powrocie do Londynu.

Czytaj więcej w Money.pl
Walka z dżihadem obiera nowe fronty Zachód musi współpracować z regionalnymi mocarstwami, by stawić czoło nowym frontom dżihadu w Mali, Syrii i Jemenie - pisze dziś Financial Times.
Poinformowali o zamachu na Twitterze Organizacja związana z Al-Kaidą przyznała się do zamachu.
Syria: 20 zabitych w nalocie na targ w Aleppo Zaatakowano zatłoczony warzywny targ w dzielnicy kontrolowanej przez rebeliantów syryjskich.
Nie ustaną ataki na Aleppo, nie będzie rozmów Syryjska koalicja opozycyjna ostrzegła , że jeśli nie ustaną ataki, jej przedstawiciele nie pojadą do Genewy na styczniową konferencję pokojową.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)