Notowania

waldemar pawlak
11.06.2011 16:58

Wystartują, bo "człowiek jest najważniejszy"

To hasło, z którym PSL pójdzie do wyborów. W kampanii chcą się skupić na bezpieczeństwie socjalnym i energetycznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

_ Człowiek jest najważniejszy _, to hasło, z którym PSL pójdzie do jesiennych wyborów - zatwierdziła je sobotnia Rada Naczelna ugrupowania. W kampanii PSL chce się skupiać na kwestiach bezpieczeństwa socjalnego.

_ - Chcemy bardzo wyraźnie skupić się na aspektach bezpieczeństwa, bezpieczeństwa socjalnego, społecznego _ - mówił w Warszawie prezes Stronnictwa Waldemar Pawlak.

PSL chce m.in. zaproponować, żeby absolwenci wyższych uczelni, którzy maja problemy ze znalezieniem pracy, byli zatrudniani przez instytucje publicznie. _ Nowe nabory, nowe zatrudnienie może być uwarunkowane posiadaniem wykształcenia wyższego, więc byłoby to naturalne tworzenie miejsc pracy dla absolwentów wyższych uczelni _ - ocenił Pawlak.

Rada Naczelna Stronnictwa przyjęła też projekt deklaracji politycznej, która ma być zalążkiem programu wyborczego. _ Dla nas głównym odniesieniem jest człowiek, jego godność, dobra praca dla każdego. Jeżeli chodzi o generalne zasady to opieramy się o subsydiarność, solidarność, spokój - to oznacza normalność _ - wyjaśnił szef Stronnictwa.

Główne cele jakie partia stawia sobie w deklaracji to zapewnienie pomyślności dla Polaków (bezpieczeństwo socjalne i praca) oraz nastawienie gospodarki na eksport.

Ludowcy chcą też w kampanii podnosić kwestie bezpieczeństwa żywności, zwłaszcza w związku z zatruciami wywołanymi groźnym szczepem pałeczki okrężnicy.

_ - W kontekście tego, co się dzieje w Europie bardzo ważne jest, aby z jednej strony zadbać o bezpieczną, zdrową żywność i Polska może być tu liderem europejskim, ale też zadbać o to, żeby można było tę żywność nie tylko sprzedawać na rynku europejskim, ale także eksportować _ - mówił Pawlak.

PSL chce też przekonywać Polaków do bezpiecznej, zielonej energii, a w swoich działaniach pracować nad pewnością dostaw surowców. Rada Naczelna ugrupowania opowiedziała się też za przeprowadzeniem referendum w sprawie budowy elektrowni atomowych w Polsce.

Minister rolnictwa Marek Sawicki poinformował, że we wtorek zbiera się komitet zarządzający rynkami rolnymi UE. Zostanie na nim podjęta decyzja, co do sposobu rozdysponowania środków na rekompensaty dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku obecności bakterii E.coli w żywności. Jak podkreślił w piątek zaproponowano, żeby kwota rekompensat wynosiła 2010 mln euro.

Rada Naczelna zdecydowała, że termin konwencji wyborczej, która będzie zatwierdzać listy kandydatów na jesienne wybory do Sejmu odbędzie się 25 czerwca w podwarszawskim Karolinie - w obiekcie Matecznik, który jest nową siedzibą zespołu Mazowsze.

Czytaj w Money.pl

Tagi: waldemar pawlak, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz