Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyspy Kanaryjskie też organizują referendum

0
Podziel się:

Jego tematem nie będzie przynależność wysp do Hiszpanii, ale wiercenia w poszukiwaniu ropy naftowej.

Paulino Rivero
Paulino Rivero (bot/flickr)

Stojący na czele archipelagu Paulino Rivero poinformował, że 23 listopada odbędzie się tam referendum. Jego tematem nie będzie przynależność wysp do Hiszpanii, ale wiercenia w poszukiwaniu ropy naftowej.

Rządzący archipelagiem obawiają się, że odwierty odstraszą turystów. Mieszkańcy Wysp Kanaryjskich żyją z turystyki. Czysta woda, słońce i plaże przyciągają co roku średnio 10 milionów osób. Władze archipelagu twierdzą, że wyspy stracą atrakcyjność, kiedy w ich pobliżu zostaną ustawione platformy wiertnicze.

_ - Możliwość dokonywania wierceń na okolicznych wodach jest nie tylko sprawą najwyższej wagi politycznej, ale też ekonomicznej, społecznej i środowiskowej - _podkreślał Paulino Rivero.

_ _

Uczestnicy listopadowego referendum odpowiedzą na pytanie:_ Czy chcesz, aby Wyspy Kanaryjskie zamieniły model środowiskowy i turystyczny na wiercenia gazu i ropy? _

Jose Manuel Soria - pochodzący z archipelagu minister przemysłu poinformował, że mimo sprzeciwu wiercenia rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin ostro o sankcjach: To kompletna głupota Władze państw, które wprowadziły restrykcje przeciwko Rosji, szkodzą własnej gospodarce - mówił podczas forum inwestycyjnego w Moskwie.
Szef chińskiej administracji odpowiada protestujacym Szef chińskiej administracji w Hongkongu Leung Chun-ying zapowiedział, że nie poda się do dymisji, czego żądali od niego prodemokratyczni demonstranci.
Rosyjska gospodarka podupada. Przez sankcje? Jej stan ma negatywny wpływ na sytuację gospodarczą wielu państw w regionie - stwierdził prezes Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Suma Chacrabarti.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)