Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyrok w sprawie zabójstwa gen. Papały. Kto zabił?

0
Podziel się:

Adwokaci oskarżonych przekonują, że nie ma jednoznacznych dowodów na winę ich klientów.

Wyrok w sprawie zabójstwa gen. Papały. Kto zabił?
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Czy Ryszard Bogucki i Andrzej Z pseudonim Słowik nakłaniali do zabójstwa byłego szefa policji gen. Marka Papały? Tego dowiemy się w samo południe. Sąd Okręgowy w Warszawie po 11 -latach procesu wyda wyrok w tej sprawie. Adwokaci oskarżonych przekonują, że nie ma dowodów na winę ich klientów. Prokuratura żąda bezwzględnych kar więzienia od 8 do 15 lat.

Na ławie oskarżonych Ryszard Bogucki i Andrzeja Z. pseudonim _ Słowik _. Obaj są oskarżeni o nakłanianie do zabójstwa byłego szefa policji.Bogucki oskarżony jest o obserwowanie miejsca zabójstwa Papały i bezskuteczne nakłanianie w 1998 r. za 30 tysięcy dolarów gangstera Zbigniewa G. do zabicia byłego szefa policji. _ Słowika _ oskarżono zaś o nakłanianie do zabójstwa generała za 40 tysięcy dolarów płatnego zabójcy Artura Zirajewskiego, ps. Iwan.

Prokuratura zażąda 15 lat więzienia dla Boguckiego i 8 lat dla Andrzeja Z. Obrońcy i sami oskarżeni wnieśli o uniewinnienie.

Generał Marek Papała, został zastrzelony przed swoim domem w Warszawie 25 czerwca 1998 roku. Miał 39 lat. Dochodzenie prowadziła najpierw Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, a od 2009 roku - także w Łodzi. Według stołecznej prokuratury, zabójcy Papały kierowali się _ motywem finansowym _.

Tymczasem w 2012 r. łódzka prokuratura apelacyjna ujawniła, że - według jej ustaleń opartych na zeznaniach świadka koronnego Roberta P. - do zabójstwa doszło w wyniku napadu rabunkowego gangu Igora Ł. - _ Patyka _, a sprawcy zamierzali ukraść auto Papały daewoo espero. Podczas napadu _ Patyk _ miał oddać śmiertelny strzał do byłego szefa policji. Zarzuty zabójstwa usłyszeli Igor M. (wcześniej Igor Ł. - zmienił nazwisko) i Mariusz M.

Łódzka prokuratura przesłała sądowi protokoły zeznań świadka koronnego i osób przezeń pomawianych. Nie wpłynęło to jednak na zmianę stanowiska warszawskiej prokuratury. Prokurator Jerzy Mierzewski mówił sądowi, że wersja śledczych z Łodzi jest _ kompletnie niewiarygodna _.

Wyrok sądu będzie miał jednak znaczenie dla śledztwa prowadzonego przez łódzką prokuraturę. Wyrok sąd ma ogłosić w samo południe.

Czytaj więcej w Money.pl
"Mnie i mojej córce zgotowano piekło" Prokuratura chce kar więzienia dla Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z. Słowika. Małgorzata Papała powtórzyła, że na miejscu morderstwa widziała tego pierwszego.
Proces ws. zabójstwa Papały zakończony Wyrok planowany za tydzień Ogłoszenie wyroku wstępnie zaplanowano za tydzień - 26 lipca.
Podejrzani w sprawie Papały zostaną w areszcie W kwietniu ubiegłego roku łódzka prokuratura apelacyjna poinformowała, że do zabójstwa gen. Papały doszło w wyniku napadu rabunkowego z użyciem broni palnej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)