Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyrok śmierci
06.06.2012 08:56

Wyrok śmierci w USA. Stracono zabójcę czworga dzieci

Mężczyzna w roku 1990 śmiertelnie poranił nożem czworo dzieci swoich dwóch sióstr. Zgodnie z wyrokiem sądu zmarł po wstrzyknięciu trucizny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(oder345nn/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Mężczyzna, który w roku 1990 śmiertelnie poranił nożem czworo dzieci swoich dwóch sióstr, został stracony wczoraj w stanie Missisipi, mimo ich próśb o ułaskawienie brata. 47-letni Henry _ Curtis _ Jackson jr. zmarł po wstrzyknięciu trucizny.

Władze poinformowały, że zgon nastąpił we wtorek o godzinie 18.13 czasu miejscowego (środa, 1.13 czasu polskiego). Skazaniec spędził ostatni dzień życia przyjmując krewnych, w tym jedną z sióstr, której dwoje dzieci zabił i która sama przeżyła atak brata nożownika. Zabite przez niego dzieci miały od 2 do 5 lat. Jackson zabił je w domu swojej matki, gdzie podobno z sejfu chciał ukraść pieniądze.

Jedna z sióstr zabójcy spotkała się z gubernatorem stanu w poniedziałek prosząc o darowanie życia bratu. _ - Jako matka, która straciła dwoje dzieci, proszę, by nie zmuszać mnie do przeżycia zabijania brata _ - napisała wcześniej w liście do władz. Druga z sióstr wraz z mężem też listownie przekonywał gubernatora, by brata nie zbijano.

Gubernator Missisipi Phil Bryant, Republikanin, powiedział, że jest _ bardzo poruszony _ tymi prośbami o łaskę, lecz nie ulega wątpliwości, że _ p. Jackson popełnił te straszliwe zbrodnie i nie ma przekonujących dowodów, które by skłaniały do okazania mu łaski _.

Tagi: wyrok śmierci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz