Notowania

Przejdź na
kara śmierci
19.06.2012 19:31

Wyrok śmierci w Arabii Saudyjskiej. Mężczyzna skazany za czary

Saudyjczyk Marih bin Ali Issa al-Asiri praktykował czary i czarnoksięstwo, był w posiadaniu książek i talizmanów, z których uczył się szkodzenia wyznawcom Boga oraz przyznał się do cudzołóstwa z dwoma kobietami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Haikik/Dreamstime)

Wyrok śmierci na mężczyźnie skazanym za czary i cudzołóstwo wykonano w Arabii Saudyjskiej - poinformował dziś tamtejszy resort spraw wewnętrznych. Karę śmierci zwykle wykonuje się w Arabii Saudyjskiej przez ścięcie.

Saudyjczyk Marih bin Ali Issa al-Asiri _ praktykował czary i czarnoksięstwo, był w posiadaniu książek i talizmanów, z których uczył się szkodzenia wyznawcom Boga oraz przyznał się do cudzołóstwa z dwoma kobietami _ - podkreślono w oświadczeniu MSW.

Asiri został stracony w prowincji Nadżran w pobliżu granicy z Jemenem. Agencja Reutera odnotowuje, że w zeszłym roku w Arabii Saudyjskiej, gdzie sędziowie trzymają się surowych zasad wahhabizmu (religijnego ruchu fundamentalistycznej odnowy islamu), w zeszłym roku za czary ścięto mężczyznę i kobietę.

Według organizacji obrony praw człowieka Amnesty International w ubiegłym roku wykonano w Arabii Saudyjskiej 82 wyroki śmierci.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabrakło trucizny, by wykonać karę śmierci Na wykonanie wyroku czeka kilkuset więźniów. Trzeba dla nich sprowadzić truciznę.
Za handel narkotykami życie straci pięć osób Sąd w Malezji skazał w czwartek na karę śmierci trzech braci, obywateli Meksyku, i dwie inne osoby za handel narkotykami, odrzucając argumenty obrony, że dowody zostały sfałszowane.
Nie będą już zabijać w świetle prawa. Za drogo Stan Connecticut, jako 17. stan USA, zniósł w środę karę śmierci. Demokratyczny gubernator Dannel Malloy podpisał ustawę przyjęta na początku miesiąca przez stanowy parlament, choć większość tamtejszego społeczeństwa popiera karę główną.
Tagi: kara śmierci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz