Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyrok sądu dla podpalacza drzwi prokuratury

0
Podziel się:

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uzasadniając wyrok stwierdził, że wina oskarżonego nie ulega wątpliwości.

Wyrok sądu dla podpalacza drzwi prokuratury
(Reporter)

Jacek T. oskarżony o podpalenia aut i drzwi do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie został skazany przez sąd na 5 lat więzienia. Karę ma odsiedzieć w systemie terapeutycznym. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uzasadniając wyrok stwierdził, że _ wina T. nie ulega wątpliwości _. Jacek T. w tym procesie odpowiadał za podpalenie kilku aut w 2012 r. oraz drzwi do prokuratury apelacyjnej rok wcześniej. Przyznał się tylko do ostatniego czynu. Sąd orzekł, że Jacek T ma też zapłacić ponad 200 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonych oraz niemal 46 tys. zł kosztów sądowych.

Jacek T. począwszy od 2011 r. był kilkakrotnie zatrzymywany, a następnie oskarżony o serie podpaleń aut w różnych częściach Warszawy. Trafiał też do aresztu. W kwietniu 2011 r. miał podpalić w sumie 9 aut po pucharowym meczu stołecznego klubu z Lechią Gdańsk. Głośno o nim zrobiło się w 2012 r., gdy został zatrzymany w związku z podpaleniem 10 aut zaparkowanych w Śródmieściu m.in. w okolicach placu Zbawiciela, na ulicach Oleandrów i Nowowiejskiej.

W lutym 2013 r. prokuratura przedstawiła Jackowi T. zarzut usiłowania sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach. Mężczyzna nie przyznał się do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień. Został skierowany na badania psychiatryczne. Również w poprzednich postępowaniach był badany psychiatrycznie, w tym przebywał na obserwacji w zakładzie zamkniętym.

Po raz ostatni policjanci zatrzymali mężczyznę w grudniu 2013 r., tuż po tym jak podpalił auto na Pradze Południe. Według śledczych T. ma na swoim koncie podpalenia kilkudziesięciu samochodów na terenie całej Warszawy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/m241488.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/odpowie;za;podpalenie;mieszkania;bylej;patrnerki,245,0,1510133.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Podpalił mieszkanie byłej partnerki Jak ustalili śledczy, od października ub. roku wielokrotnie sprawca nachodził pokrzywdzoną w jej mieszkaniu. Groził jej pobiciem, spaleniem, a także pozbawieniem życia jej i dzieci z wcześniejszego związku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/m243417.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nastolatki;podpalaly;lasy;i;stodoly;dla;zabawy,99,0,1453155.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nastolatki podpalały lasy i stodoły. Dla zabawy Sprawcy mają 18 i 13 lat. Straty przez nich spowodowane szacowane są na 70 tysięcy złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/m304221.jpg ) ] (http://tech.money.pl/biznes-it/artykul/uokik-wygral-w-sadzie-z-orange-14-mln-zl-kary,22,0,1517078.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) UOKiK wygrał w sądzie z Orange, 14 mln zł kary Wyrok sądu dotyczy decyzji wydanej w 2010 r. UOKiK uznał wówczas, że Centertel (obecnie Orange...
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)