Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
materiały budowlane
25.07.2013 18:19

Wyroby budowlane. Prezydent podpisał ustawę

Nowelizacja umożliwi producentom ocenę materiałów budowlanych w Polsce przed wprowadzeniem ich na rynek unijny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o wyrobach budowlanych - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Nowelizacja umożliwi producentom ocenę materiałów budowlanych w Polsce przed wprowadzeniem ich na rynek unijny.

Nowela dostosowuje polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o unijne rozporządzenie ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych.

Oznacza to, że do każdego wyrobu budowlanego wprowadzanego na rynek powinna być dołączona informacja o jego właściwościach użytkowych. Nie chodzi jednak o opis, czy dany wyrób jest zgodny z jakąś normą jakości, ale o informację, gdzie i jak ma być on stosowany.

Podpisana przez prezydenta nowelizacja umożliwi ministrowi transportu, budownictwa i gospodarki morskiej wyznaczenie jednostek oceny technicznej (JOT) wyrobów budowlanych na terytorium Polski. Będą one odpowiedzialne za wystawianie dokumentów, na podstawie których producent deklarowałby właściwości użytkowe wyrobów, które trafiałyby na rynek UE.

Chodzi m.in. o instytuty, które badają wyroby budowlane, mają laboratoria oraz odpowiednie kadry.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowa ustawa o wyrobach budowlanych. Producenci się martwią Od 1 lipca do każdego wyrobu budowlanego wprowadzanego na rynek powinna być dołączona informacja o jego właściwościach użytkowych.
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o SKOK-ach Ustawa, wprowadzając rozwiązania korzystne dla członków Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych oraz dla stabilności systemu finansowego, zawiera jednak przepisy mogące budzić wątpliwości konstytucyjne.
Wielkie zmiany w armii. Podpis złożony - _ Armie podlegają ciągłym zmianom, by być lepszym narzędziem na czas wojny lub kryzysu _ - powiedział prezydent.
Tagi: materiały budowlane, komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz