Notowania

abw
27.02.2013 08:52

Wyprali 700 tys. zł z okradanych kont bankowych

12 osób zostało oskarżonych o wypranie ponad 700 tys. zł pochodzących z okradanych rachunków bankowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(greg801/iStockphoto)

*12 osób zostało oskarżonych o _ wypranie _ ponad 700 tys. zł pochodzących z okradanych rachunków bankowych - poinformował dziś rzecznik prasowy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ppłk Maciej Karczyński. *

Postępowanie w tej sprawie prowadzone było wspólnie przez delegaturę ABW w Radomiu i tamtejszą Prokuraturę Okręgową. W ub. piątek akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Karczyński poinformował, że działający pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze rozbili 12-osobową grupę, zajmującą się werbowaniem na terenie Polski i Wielkiej Brytanii tzw. słupów, udostępniających swoje rachunki bankowe. Na ich konta wpływały środki pieniężne pochodzące z kont bankowych, okradanych z użyciem złośliwego oprogramowania poprzez tzw. phishing attack.

Według rzecznika uzyskane w ten sposób pieniądze, poprzez łańcuch rachunków bankowych oraz z użyciem instytucji finansowych, były przekazywane odbiorcom m.in. w Rosji.

Grupa ta przyjęła i _ wyprała _ kwotę nie mniejszą niż 730 tys. złotych. Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze, obejmującej m.in. zwrot korzyści uzyskanych z przestępstwa.

Karczyński zaznaczył, że zakończone właśnie śledztwo jest częścią większej sprawy prowadzonej przez delegaturę ABW w Radomiu pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Okręgowej. Na obecnym etapie obejmuje ono swoim zakresem ok. 800 nielegalnych przelewów wykonanych z rachunków bankowych klientów polskich banków.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają nowy sposób kradzieży "na wnuczka" Tylko w ciągu ostatnich dni dwie starsze osoby w ten sposób straciły po kilkanaście tysięcy złotych.
Kradną "na wnuczka". Mają nową metodę Policjanci apelują do osób starszych o ostrożność, a do ich rodzin, aby rozmawiały z nimi i ostrzegały, że takie sytuacje mogą się zdarzyć i jak wówczas postępować.
Listonosz sfingował napad na samego siebie Razem z doręczycielem wpadł jego wspólnik. Obu grozi do pięciu lat więzienia.
Tagi: abw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz