Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wypowiedź Obamy po masakrze w kinie

0
Podziel się:

Barack Obama mówił podczas wiecu partyjnego w Waszyngtonie, że być może przyczyna tej tragedii nigdy nie zostanie poznana.

Wypowiedź Obamy po masakrze w kinie
(willwhitedc/CC/Flickr)

Prezydent Stanów Zjednoczonych uczcił minutą ciszy ofiary zamachu w kinie w aglomeracji Denver. Podczas przedpremierowego pokazu filmu _ Batman: Mroczny Rycerz powstaje _ w miejscowości Aurora sprawca otworzył ogień do uczestników seansu. Zginęło 12 osób, a około 40 zostało rannych.

Barack Obama mówił podczas wiecu partyjnego w Waszyngtonie, że być może przyczyna tej tragedii nigdy nie zostanie poznana. Apelował jednak do swoich rodaków do wyciągnięcia wniosków z tragedii i docenianie tego co mają na co dzień:

- _ Ci, którzy zginęli w Aurorze kochali i byli kochani, byli matkami i ojcami, mężami i żonami, braćmi i siostrami, synami i córkami, przyjaciółmi i sąsiadami. Mieli nadzieję na przyszłość i marzenia, które nie zdążyły się spełnić. Ta tragedia przypomina nam jak kruche jest życie. Nasz czas na ziemi jest ograniczony i dlatego jest tak cenny. _

Barack Obama zaapelował też o rodaków o modlitwy i wsparcie dla rodzin ofiar: - _ Po doniesieniach o strzelaninie wielu rodziców zareagowało pewnie podobnie jak ja. Moje córki chodzą do kina. Pomyślałem wtedy co by było gdyby Malia Ann i Sasha były tam podczas premiery Batmana. Dlatego dziś z żoną mocniej uściskamy nasze dzieci, i wy pewnie zrobicie podobnie. Nie wszyscy rodzice mają tyle szczęścia, dlatego dziś my musimy ich objąć, by wiedzieć, że jako naród będą mieli nasze wsparcie - _podkreślił prezydent.

Policja zatrzymała i obezwładniła 24-letniego napastnika. To mieszkaniec Denver, James Holmes. Policja szturmuje teraz jego mieszkanie, gdzie według Holmesa, znajdują się ładunki wybuchowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Mieszkanie Obamy do wynajęcia. Jaka cena? Do wynajęcia zaoferowano nowojorskie mieszkanie, które w latach 80. dzielił z kolegą Barack Obama, studiujący wówczas na Columbia University.
Skazali go na 16 lat. Chciał zastrzelić Obamę Terrorysta chciał zastrzelić Obamę podczas kampanii wyborczej
Romney agituje. Od oklasków po buczenie Kandydat Republikanów na prezydenta Mitt Romney zabiega o głosy czarnoskórych wyborców.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)