Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypowiedź Grzegorza Brauna pod lupą prokuratury. Będzie śledztwo?

0
Podziel się:

Stołeczna prokuratura sprawdza, czy wszcząć śledztwo o publicznie nawoływanie do popełnienia zbrodni przez autora filmów dokumentalnych Grzegorza Brauna.

Wypowiedź Grzegorza Brauna pod lupą prokuratury. Będzie śledztwo?
(Mikdam/Dreamstime)
bEDcCIaJ

Stołeczna prokuratura sprawdza, czy wszcząć śledztwo o publicznie nawoływanie do popełnienia zbrodni przez autora filmów dokumentalnych Grzegorza Brauna. Mówił on o _ wyprawieniu na tamten świat _ dziennikarzy _ Gazety Wyborczej i TVN. _

_ Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście Północ wszczęła postępowanie sprawdzające w tej sprawie - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura. Postępowanie sprawdzające, które może trwać do miesiąca, kończy się decyzją o wszczęciu formalnego śledztwa lub odmową tego. _

_ Będący podstawą postępowania artykuł 255 paragraf 2 Kodeksu karnego stanowi: _Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

bEDcCIaL

_ Kule powinny świstać, a mamy kabaret. Bo kolejny przesąd to wiara w pacyfizm. Wiara, że tu można cokolwiek załatwić, jak nie zostaną w sposób nagły, drastyczny wyprawieni na tamten świat z tuzin redaktorów +Wyborczej+ i ze dwa tuziny drugiej gwiazdy śmierci mediów centralnych - TVN. Nie wspominam o etatowych zdrajcach ze starego reżimu [brawa na sali]. Jeśli się nie rozstrzela co dziesiątego, to znaczy: hulaj, dusza, piekła nie ma. Jeżeli nie karze się śmiercią za zdradę, to co? _ - taką wypowiedź Brauna z wrześniowego spotkania dyskusyjnego w prawicowym klubie cytują media (jest też ona na _ You Tube _).

Braun jest autorem kontrowersyjnych filmów dokumentalnych o związkach Lecha Wałęsy z SB i o generale Wojciechu Jaruzelskim. W 2008 r. przegrał proces cywilny, wytoczony mu przed wrocławskim sądem przez znanego językoznawcę prof. Jana Miodka, któremu zarzucił współpracę z SB. Z kolei w 2008 r. warszawski sąd uznał, że Braun nie musi przepraszać Wałęsy za film pt. _ Plusy dodatnie, plusy ujemne _, a Wałęsa Brauna - za określenia, że film - według którego był on TW _ Bolkiem _ - to _ gniot _, a Braun to _ usłużny dziennikarz _.

W 2011 r. Braun mówił na KUL o nieżyjącym już arcybiskupie lubelskim: _ Józef Życiński, jako uczestnik życia publicznego w Polsce, był kłamcą i łajdakiem _. Atak na śp. arcybiskupa Józefa Życińskiego na KUL, noszącym imię Jana Pawła II, jest radykalnym przekroczeniem zasad kultury i prawdy - oświadczyło wtedy prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Zdaniem KEP _ posunięto się do oszczerstwa, które obciąża przede wszystkim sumienie mówiącego, ale także tych, którzy zgadzają się na tego typu wypowiedzi, a nawet je nagłaśniają _.

Czytaj więcej w Money.pl
Głośne morderstwo zmienia polską policję Sejmowa komisja śledcza wyjaśniająca okoliczności sprawy Olewnika pracowała w ubiegłej kadencji. Wielostronicowy raport z jej prac zawierał postulaty licznych zmian w prokuraturze, policji, służbie więziennej i przepisach prawa. Miałyby one zwiększyć efektywność działań służb i minimalizować możliwości pomyłki.
Będzie śledztwo? Przez ekrany na drodze Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza, czy wszcząć śledztwo w sprawie ekranów akustycznych stawianych przy autostradach.
Szokujące wyniki eksperymentu policji Gangster skazany za udział w porwaniu Krzysztofa Olewnika kłamał w zeznaniach. Eksperyment przeprowadzony na miejscu zdarzenia po 11 latach potwierdził hipotezę prokuratury.
Drastyczne zdjęcia ze Smoleńska w prokuraturze Praska prokuratura zdecyduje, czy będzie śledztwo w tej sprawie.
bEDcCIbm
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)