Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wypłata zaległych należności także dużym podwykonawcom autostrad

0
Podziel się:

Tak zwani duzi podwykonawcy autostrad i dróg szybkiego ruchu wkrótce odzyskają część należności za wykonane prace.

Wypłata zaległych należności także dużym podwykonawcom autostrad
(Wojciech Stróżyk/Reporter)

Senat bez poprawek przyjął nowelizację ustawy o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców, wynikających z realizacji udzielonych zamówień publicznych.

Nowelizacja realizuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że uchwalona rok temu nowelizacja ograniczająca prawo do wypłaty zaległych należności wyłącznie dla mikro i małych firm jest niezgodna z konstytucją.

Senator Andrzej Owczarek, sprawozdawca ustawy powiedział, że podwykonawcy nie będą mogli liczyć na odzyskanie całej należności

Ustawa ma wejść w życie dzień po publikacji w Dzienniku Ustaw. Wcześniej musi ją jeszcze podpisać prezydent.

Jak powiedział senator Owczarek, powołując się na dane z resortu infrastruktury, sprawa dotyczy około 16 firm, które złożyły do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wnioski o wypłatę zaległych należności na kwotę około 120 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Surowsze kary. Rusza wielka reforma prawa - _ Chodzi o to, żeby skończyć z fikcją karalności _. Minister Marek Balicki dodaje, że obecny system nie daje gwarancji resocjalizacji.
Koniec bezkarności polityków. Idą zmiany Projekt nowelizacji zakłada zmiany w ustawach m.in.: o prokuraturze, o wykonywaniu mandatu posła i senatora, o ochronie danych osobowych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)