Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wypadek na Krupówkach. Zginął dorożkarz

0
Podziel się:

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher powiedział, że konieczne są zmiany na postojach dorożek konnych.

Wypadek na Krupówkach. Zginął dorożkarz
(iwona_kellie/CC/Flickr)

Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher powiedział, że po tragicznym wypadku, w którym zginął fiakier, konieczne są zmiany na postojach dorożek konnych w Zakopanem. W poniedziałek burmistrz spotka się z przedstawicielami Związku Podhalan w tej sprawie.

_ - Po piątkowej tragedii na Krupówkach, musimy zdecydowanie wyciągnąć wnioski i wprowadzić zmiany na wszystkich postojach dorożek, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Na poniedziałkowym spotkaniu z władzami Związku Podhalan, który jest odpowiedzialny za kwestię bezpieczeństwa na postojach dorożek, chcemy omówić tę kwestię _ - powiedział Majcher.

Zdaniem burmistrza, konie oczekujące na kurs powinny być na uwięzi. Burmistrz sugeruje, aby postoje dorożek konnych były odgrodzone od ulicy, na przykład drewnianą żerdzią, do której można by uwiązać konia. Tak jest na jednym postoju dorożek, przy rondzie Kuźnickim. Majcher sugeruje też ograniczenie górnej granicy wieku wozaków pracujących w Zakopanem. Fiakier, który nie zapanował nad koniem, miał 81 lat.

Do wypadku doszło, kiedy spłoszony przez pojazd techniczny koń zaprzężony do dorożki pogalopował Krupówkami w dół. Jak relacjonował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, woźnica próbował okiełznać konia trzymając lejce, jednak koń ciągnął go za sobą, aż mężczyzna uderzył głową w postument od latarni.

Na miejsce wypadku przyjechała karetka pogotowia, lecz mimo reanimacji mężczyzna zmarł. W wypadku ranna została też przypadkowa turystka.

Czytaj więcej w Money.pl
Gołoledź na drogach. Konieczna ostrożność Najgorzej jest na Podhalu. Tam z powodu gołoledzi doszło do kilkunastu kolizji. Rannych zostało siedem osób, kilka samochodów wpadło do przydrożnych rowów.
Burmistrz Zakopanego szastał pieniędzmi? Prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające wobec burmistrza Zakopanego, który z budżetu miasta wydał 60 tys. zł na obsługę prawną spraw karnych wytoczonych przeciw niemu i obecnej sekretarz miasta.
Pieszy potrącony przez dwa auta miał prawie 7 promili Olsztyńscy policjanci poszukują świadków wczorajszego wypadku na drodze w kierunku Dywit, gdzie pieszy został potrącony przez dwa samochody.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)