Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek autobusu w Nepalu. Pojazd runął w przepaść

0
Podziel się:

Jak poinformowała miejscowa policja, kierowca autobusu zatrzymał pojazd i wyszedł na chwilę sprawdzić opony. W tym czasie autobus samoistnie zaczął zjeżdżać z jezdni i runął w przepaść.

Wypadek autobusu w Nepalu. Pojazd runął w przepaść
(ilkerender/CC/Flickr)

Jedenaście osób zginęło, a 29 zostało rannych w wypadku autobusu, do którego doszło w górzystym terenie w zachodnim Nepalu - poinformowały lokalne władze. Autobus zjechał z drogi i spadł w 150-metrową przepaść. Dziewięć osób zginęło na miejscu.

Do wypadku doszło w okręgu Kailali, około 500 km na zachód od stolicy kraju Katmandu.

Jak poinformowała miejscowa policja, powołując się na pasażerów, którzy przeżyli wypadek, kierowca autobusu zatrzymał pojazd i wyszedł na chwilę sprawdzić opony. W tym czasie autobus samoistnie zaczął zjeżdżać z jezdni i runął w przepaść. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.

W Nepalu wypadki autobusowe nie należą do rzadkości. Najczęściej są spowodowane złym stanem dróg i pojazdów, albo nieostrożnością, czy zaniedbaniami kierowców.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/m323709.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nepal-bilans-ofiar-smiertelnych-w-himalajach,199,0,1641415.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tragiczny bilans katastrofy w Himalajach To najgorsza katastrofa tego typu w Nepalu - podały nepalskie władze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/m325103.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wroclaw-autobus-staranowal-dziewiec-aut,21,0,1649173.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Autobus staranował dziewięć aut. Są ranni Zdaniem policjantów, kierowca autobusu prawdopodobnie zasłabł za kierownicą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/m90081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wypadek;autobusu;na;filipinach;sa;ofiary,185,0,1473977.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Autobus stoczył się w przepaść. Wiele ofiar Co najmniej 9 osób poniosło śmierć a 32 zostały ranne kiedy autobus, którym podróżowali stoczył się rano do wąwozu o głębokości 500 m w północnej części Filipin.
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)