Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki wyborów samorządowych. Zbigniew Ziobro chce rozmów

1
Podziel się:

Lider Solidarnej Polski zaapelował do prezydenta, by zaprosił szefów partii na spotkanie ws. problemów z liczeniem głosów i podawaniem wyników.

Wyniki wyborów samorządowych. Zbigniew Ziobro chce rozmów
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bFeWPuwR

Lider Solidarnej Polski zaapelował do prezydenta Bronisława Komorowskiego, by zaprosił szefów partii na spotkanie ws. sytuacji powstałej po wyborach samorządowych i problemów z liczeniem głosów i podawaniem wyników.

Ziobro mówił na konferencji prasowej, że skandalem jest zarówno opóźnienie w liczeniu głosów, jak i inne nieprawidłowości, do których - według niego - doszło podczas wyborów. Lider SP twierdzi ponadto, że w wielu komisjach okazało się, iż nawet do 40 proc. głosów jest nieważnych.

Dlatego - ocenił Ziobro - środowa wypowiedź prezydenta, że nie można mówić o powtarzaniu wyborów samorządowych _ jest pochopna _. Dodał, że jego zdaniem Komorowski powinien uszanować to, że w opinii publicznej powstało wrażenie, że wyniki wyborów w obecnej sytuacji nie będą wiarygodne.

bFeWPuwT

_ - Oczekujemy, że prezydent potraktuje poważnie to, co się stało _ - powiedział Ziobro; dodał, że oczekuje, że głowa państwa spróbuje - wraz z gronem liderów partii politycznych - _ naprawić _ sytuację._ - Wzywam pana prezydenta, by zaprosił do siebie przedstawicieli wszystkich partii politycznych _ - oświadczył.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/100/m326756.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bronislaw-komorowski-broni-czlonkow-pkw,201,0,1661385.html) *Powtórzone wybory? Komorowski broni PKW. "Gwarantują uczciwość" * Opozycja nie zostawia suchej nitki na przebiegu liczenia głosów. SLD chce u nas scenariusza z Ukrainy.
Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w środę z prezesami Trybunału Konstytucyjnego Andrzejem Rzeplińskim, Naczelnego Sądu Administracyjnego Romanem Hauserem oraz I prezesem Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Te trzy instytucje wskazują kandydatów do składu PKW.

Po spotkaniu prezydent zaapelował o uspokojenie debaty wokół kwestii liczenia i podawania wyników wyborów. Oświadczył też, że _ nie ma zgody na kwestionowanie uczciwości wyborów, na przykład przez lansowanie szkodliwej tezy o konieczności powtórzenia wyborów - to odmęty szaleństwa _.

Według Komorowskiego ważne, aby wyniki głosowania w wyborach samorządowych - chociaż wolniej, ale skutecznie, poprawnie, z gwarancją uczciwości - zostały podane opinii publicznej. Po wyborach przyjdzie czas na oceny, także personalne - dodał.

bFeWPuwZ
Czytaj więcej w Money.pl
Nie można ręcznie przygotowywać raportów Rano żadna z komisji w tym województwie nie zgłosiła jeszcze komisji wojewódzkiej, że dostarczy dziś protokoły.
Dane udało się wprowadzić. Teraz problem z... _ Wciąż nie mamy ani jednego protokołu do sejmiku. Jeśli dostaniemy informację, że któryś z nich ma dotrzeć, Wojewódzka Komisja Wyborcza zbierze się w bardzo krótkim czasie _ - przekonuje przedstawicielka komisji.
Rozpoczeło się oficjalne losowanie wyników wyborów. NOWE MEMY! Farsa trwa nadal. Internauci nie umieją wybaczyć Państwowej Komisji Wyborczej wpadki z systemem informatycznym. W sieci pojawiają się coraz to nowe memy.
bFeWPuxu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Radny
rok temu
I co przeliczył Pan Ziobro te głosy samorządowców ale po co nam wybory samorządów jak w Lubelskim Marszałka woj.lubelskiego mianował pan Kaczyński i nie jest to osoba wybrana jako samorządowiec,to kpina z Samorządu w Polsce -idziemy w kierunku wschodnim a nie zachodnim.