Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki wyborów. PKW zatwierdziła protokoły z kolejnych kilku województw

0
Podziel się:

Ogłoszenie oficjalnych wyników zależy od zatwierdzenia protokołów z pięciu województw. Nie jest wykluczone, że stanie się to jeszcze dziś.

Wyniki wyborów. PKW zatwierdziła protokoły z kolejnych kilku województw
(PAP/Darek Delmanowicz)
bESpGrbF

Do dzisiejszego południa PKW zatwierdziła protokoły w kolejnych województwach: łódzkim, małopolskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim. Nie podano jednak wyników głosowania w tych województwach.

Jak dotąd nie zostały jeszcze zatwierdzone prze PKW protokoły z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego, lubuskiego, a także mazowieckiego i dolnośląskiego.

Na Dolnym Śląsku i Mazowszu głosów nie policzyły jeszcze komisje wojewódzkie. Mazowiecka Wojewódzka Komisja Wyborcza oczekuje w sobotę na korektę jednego protokołu z wyborów do sejmiku - z komisji w Płocku. Dopiero po tej korekcie możliwe będzie podanie wyników głosowania do sejmiku na Mazowszu.

bESpGrbH

Do piątkowego wieczora PKW zatwierdziła protokoły z wyborów do sejmików w czterech województwach: wielkopolskim, podlaskim, opolskim i lubelskim.

W piątek omyłkowo podano, że chodzi o województwo lubuskie. W sobotę służby prasowe PKW wyjaśniły, że PKW nie zatwierdziła jeszcze protokołu z lubuskiego, natomiast zatwierdziła protokół z lubelskiego, o czym wcześniej nie informowano.

Wiadomo, że PO wygrywa w siedmiu sejmikach, PiS - w pięciu; a PSL - w dwóch. PO wygrała wybory do sejmiku województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, opolskiego i śląskiego.

PiS zdobyło najwięcej mandatów w wyborach do sejmiku województwa podkarpackiego, podlaskiego, lubelskiego, małopolskiego i łódzkiego. PSL zwyciężyło w sejmiku województwa: świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

bESpGrbN
Czytaj więcej w Money.pl
Państwowa Komisja Wyborcza do zmiany. Dymisję ogłosił cały skład Nie wszyscy odchodzą z powodu problemów z systemem liczenia głosów.
Odwołanie członków PKW. Apel do prezydenta _ Tu jest potrzebna zdecydowana zmiana _ - przekonuje jeden z kandydatów w najbliższych wyborach prezydenckich.
Nie można ręcznie przygotowywać raportów Rano żadna z komisji w tym województwie nie zgłosiła jeszcze komisji wojewódzkiej, że dostarczy dziś protokoły.
bESpGrci
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)