Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
01.12.2014 11:27

Wyniki II tury wyborów w Jeleniej Górze. Marcin Zawiła ponownie prezydentem

To druga kadencja Zawiły na stanowisku prezydenta Jeleniej Góry. Polityk należy do PO; był posłem w Sejmie II, III i VI kadencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Aleksander Koźmiński)

Marcin Zawiła ponownie został prezydentem Jeleniej Góry. W drugiej turze Zawiła, który należy do PO, ale nie był przez nią popierany, wygrał z Markiem Obrębalskim - bezpartyjnym samorządowcem, który wystartował z komitetu wyborczego PO.

Jak poinformowano PAP w Miejskiej Komisji Wyborczej w Jeleniej Górze, Zawiłę w drugiej turze poparło 59,47 proc. wyborców, a Obrębalskiego 41,53. Frekwencja w niedzielnym głosowaniu wyniosła 26 proc. Wyniki są oficjalne. W pierwszej turze Zawiła uzyskał 32 proc. poparcia, zaś Obrębalski - 26,96 proc.

To druga kadencja Zawiły na stanowisku prezydenta Jeleniej Góry. Polityk należy do PO; był posłem w Sejmie II, III i VI kadencji. W wyborach na prezydenta Jeleniej Góry startował z komitetu pod własnym nazwiskiem. Platforma zdecydowała się poprzeć jego kontrkandydata Marka Obrębalskiego, który jest samorządowcem związanym ze środowiskiem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. To efekt przedwyborczej koalicji Dutkiewicza z PO.

Ponadto Zawiła jest kojarzony z dolnośląskimi działaczami PO związanymi z byłym szefem regionalnych struktur tej partii, ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną. Po tym jak szefem dolnośląskich struktur partii został Jacek Protasiewicz, część działaczy związanych ze Schetyną nie znalazło się na listach wyborczych w wyborach samorządowych.

W poprzednich wyborach Zawiła w II turze również spotkał się z Obrębalskim. Wygrał wówczas zdobywając 54,57 proc. głosów.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybory samorządowe 2014, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz