Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wynagrodzenia w służbach mundurowych. Teresa Piotrowska obiecuje podwyżki

0
Podziel się:

Minister przyznała, że związków zawodowych ani samych funkcjonariuszy mogą nie satysfakcjonować obecne zarobki.

Wynagrodzenia w służbach mundurowych. Teresa Piotrowska obiecuje podwyżki
(Piotr Skraba/Reporter)
bEJuQwZN

Będę starała się wywalczyć systemową podwyżkę dla służb mundurowych podległych MSW - zapowiada szefowa resortu Teresa Piotrowska. Jak dodaje, chciałaby, żeby wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy nastąpił od 2016 roku.

_ - Podwyżki otrzymali nauczyciele akademiccy. Były one zagwarantowane, dlatego chciałabym od 2016 r. wprowadzić podwyżkę dla służb mundurowych. Myślę, że to jest dobry czas, żeby zawalczyć o podwyżki dla funkcjonariuszy formacji podległych MSW _ - powiedziała minister. Jak dodała, wzrost wynagrodzeń następowałby w sposób systemowy, na przestrzeni dwóch, trzech lat.

Piotrowska przyznała, że związków zawodowych ani samych funkcjonariuszy mogą nie satysfakcjonować obecne zarobki. _ To jedno z moich wyzwań, by po kolejnych grupach (zawodowych) również służby mundurowe zostały objęte systemową, kroczącą podwyżką _ - dodała minister. Zastrzegła, że ewentualne podwyżki mają dotyczyć: Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu.

bEJuQwZP

Przypomniała, że w 2015 r. o 145 zł brutto wzrosną pensje pracowników cywilnych służb podległych MSW; trwają też prace nad zmianami zasad naliczania dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy. Jak już wcześniej informowało MSW, chodzi o to, by zachęcić funkcjonariuszy do pozostania w służbie. Przepisy mają wejść w życie w pierwszych miesiącach 2015 r., z naliczeniem od pierwszego stycznia.

Ostatnią podwyżkę służby mundurowe podległe MSW otrzymały w 2012 r - po 300 zł brutto. Podwyżkę tylko dla policjantów i żołnierzy zapowiedział w expose ówczesny premier Donald Tusk; po protestach związkowców zrzeszonych w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych otrzymali je także inni funkcjonariusze podlegli MSW. Policjantom podwyższono wynagrodzenia od 1 lipca 2012, pozostałym funkcjonariuszom - od 1 października 2012.

Piotrowska powiedziała, że w budżecie na 2015 r. zabezpieczonych jest 80 mln zł na doposażenie Straży Granicznej, m.in. w samochody terenowe, wieże obserwacyjne czy bezzałogowe samoloty. _ Realizujemy też program standaryzacji komend i komisariatów policji, przewidziany na lata 2013 - 2015. Do końca roku wydamy łącznie ok. 650 mln zł, na 2015 zostaje nam ok. 350 mln zł. Będziemy podsumowywać i ewentualnie proponować Radzie Ministrów kontynuację tego program _ - powiedziała minister.

Przyznała, że program jest istotny nie tylko ze względu na konieczności poprawy służby samych policjantów, ale też obsługi osób, które na komisariaty lub komendy przychodzą. _ Nadrabiamy długoletnie zaszłości _ - dodała.

bEJuQwZV
Czytaj więcej w Money.pl
MSW przeprasza za incydent w siedzibie PKW Zatrzymanie dziennikarzy podczas zajść w PKW nie powinno się zdarzyć. Przepraszam tych, których to dotknęło, których to bulwersowało - mówi minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska.
"Wall Street Journal" ciepło o słowach Tuska Amerykański dziennik z uznaniem odnotował wypowiedź Tuska o tym, że stosunki między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi stanowią podstawę demokratycznej wspólnoty.
Tusk w nowej roli. "Spotkanie dwóch przyjaciół" Walka z bezrobociem, pakiet inwestycyjny dla Unii i sytuacja na świecie były głównymi tematami rozmowy Tuska z szefem Europarlamentu.
bEJuQxaq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)