Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyłudzili z urzędu pracy ponad pół miliona zł

0
Podziel się

Prokurator oskarżył dwoje pracowników jednego z większych hoteli w Kołobrzegu.

Wyłudzili z urzędu pracy ponad pół miliona zł
(East News)
bErmCfKd

O wyłudzenie blisko 550 tys. zł z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie oskarżył prokurator apelacyjny dwoje pracowników jednego z większych hoteli w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie) - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie Anna Gawłowska-Rynkiewicz.

Oskarżonym zarzucono przedłożenie w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie dokumentów poświadczających nieprawdę, na podstawie których uzyskali oni dotację na podnoszenie usług świadczonych przez hotel. Dotację przyznano w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Jak dodała rzeczniczka, wśród tych dokumentów były np. lista obecności pracowników na szkoleniach czy dokumenty o poniesionych nakładach finansowych na szkolenia.

bErmCfKf

Zgodnie z zasadami przyznawania dotacji w ramach programu Kapitał Ludzki, ubiegający się o dotacje podmiot gospodarczy powinien wnieść na realizowany projekt wkład własny - szkolenia pracownicze miały pełnić właśnie taką rolę.

Na podstawie przedłożonych dokumentów urząd pracy przyznał projektowi z Kołobrzegu dofinansowanie i wypłacił wnioskodawcy blisko 550 tys. zł, zobowiązując wnioskodawcę do wniesienia wkładu własnego w wysokości nieco ponad 212 tys. zł.

Jako wkład własny oskarżeni wskazali szkolenia dla pracowników, przedkładając imienne listy obecności na szkoleniu osób zatrudnionych w firmie.

W rzeczywistości takie wykłady się nie odbyły, bądź uczestniczyła w nich mniejsza niż zadeklarowana liczba pracowników. Oskarżeni podczas śledztwa nie przyznali się do winy. Grozi im do pięciu lat więzienia.

bErmCfKl
Czytaj więcej w Money.pl
Skarb Państwa stracił na tym milion złotych Zdaniem prokuratury, grupa przestępcza produkowała podlegającą akcyzie krajankę tytoniową i wprowadzała ją do obrotu bez oznaczenia znakami akcyzy.
Prokurator przerywa milczenie ws. afery Turecki prokurator poinformował media, że śledztwo w sprawie afery korupcyjnej w tym kraju było blokowane przez policję, a jemu uniemożliwiano wykonywanie obowiązków.
bErmCfKG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)