Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyłudzenia na Słowacji. Podszywali się pod ministerstwo

0
Podziel się:

W sprawę zamieszanych było także jego dwóch pracowników resortu gospodarki.

Wyłudzenia na Słowacji. Podszywali się pod ministerstwo
(tranquil_demon/CC/Flickr)

Oszuści podszywający się pod słowackie ministerstwo gospodarki wyłudzili od austriackich firm ponad 4 mln euro - poinformował szef tego resortu w Bratysławie Juraj Miszkov.

Według ministra niezidentyfikowani oszuści wystawiali austriackim przedsiębiorstwom wezwania do uregulowania podatku za realizowane na Słowacji zamówienia publiczne, m.in. ocieplanie budynków. Tymczasem, jak podkreślił szef resortu, _ ministerstwo gospodarki nie ma nic wspólnego z tego typu projektami _.

_ - Chodzi o fałszywe decyzje, nieistniejące projekty i nieuprawnione wezwania do zapłacenia podatków _ - tłumaczył minister Miszkov.

Resort złożył już zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Według ministra w gangu oszustów działali nie tylko Słowacy, lecz także obcokrajowcy. _ Przedstawiciel austriackiej ambasady poinformował mnie, że poszkodowanych zostało osiem firm. Szkody szacuje się na 4,2 mln euro _ - podkreślił Miszkov.

Szczegóły nie są na razie znane, nie wiadomo więc, dlaczego austriackie firmy w ogóle gotowe były płacić nienależne podatki.

Resort przyznał, że w sprawę zamieszanych było także jego dwóch pracowników. Trwa wyjaśnianie, czy działali świadomie, czy też zostali wprowadzeni w błąd.

Według słowackiego dziennika _ Hospodarske noviny _ austriackim przedsiębiorstwom biorącym udział w projektach polecono regulowanie płatności za pośrednictwem firmy Bau Arge Levice, zarejestrowanej w Karyntii. Okazało się, że firma ta nie miała żadnego adresu czy numeru telefonu. Wszyscy zleceniobiorcy na podstawie otrzymanych od oszustów dokumentów przypuszczali, że o podatki upomina się od nich słowacki resort gospodarki. Pieniądze za fikcyjny podatek trafiały jednak na niezidentyfikowane prywatne konta.

Czytaj więcej w Money.pl
Banki zapłacą miliony. Będzie wyższy podatek _ Jeśli ktoś chwali się miliardowymi zyskami, raczej tego tak nie zostawię. _
Są oficjalne wyniki wyborów. Sami zbudują rząd Głosowali nasi sąsiedzi. Jeszcze rano, sondaże wskazywały mniej niż 40 procent poparcia.
U naszych sąsiadów szykuje się zmiana władzy Przedterminowe wybory parlamentarne są konsekwencją upadku centroprawicowego rządu Ivety Radiczovej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)