Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyłudzenia dotacji rolnych. CBA postawiło zarzuty 27 osobom

0
Podziel się:

Wszystko wskazuje na to, że właściciele aktów własności gruntów wnioskowali i otrzymywali dopłaty, podczas gdy faktycznie grunty te użytkowały inne osoby

Wyłudzenia dotacji rolnych. CBA postawiło zarzuty 27 osobom
(Reporter Poland)

27 osób jest podejrzanych o wyłudzenie 3 mln zł nienależnych dopłat unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformował rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński. Wszystkie one usłyszały zarzuty w tej sprawie.

- _ 27 osobom postawiono łącznie 92 zarzuty przedstawienia nierzetelnych oświadczeń w celu uzyskania wsparcia finansowego z ARiMR w województwie podkarpackim. Wstępne szacunki wskazują na uzyskanie ponad 3 mln zł nienależnych korzyści. Śledztwo prowadzone jest na podstawie materiałów uzyskanych w czasie kontroli prowadzonej przez CBA _ - poinformował w poniedziałek Dobrzyński.

- _ Wszystko wskazuje na to, że właściciele aktów własności gruntów wnioskowali i otrzymywali dopłaty, podczas gdy faktycznie grunty te użytkowały inne osoby _ - wyjaśnił rzecznik CBA.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratury rejonowej w Przemyślu i obejmuje lata 2009-11. Dotyczy wyłudzeń z biur ARiMR w Przemyślu i Jarosławiu ujawnionych podczas kontroli CBA prowadzonej miedzy majem 2012 roku a lutym 2013 r. - _ To pierwsze zarzuty w tej sprawie _ - zaznaczył Dobrzyński.

Czytaj więcej w Money.pl
Organizował aukcje, wyłudził ponad 1,2 mln zł Licytacje były ogłaszane na dostawę rzeczy o dużej wartości np. pięciu busów dla osób niepełnosprawnych.
Oszukał 44 osoby, ukradł blisko 4 mln zł Przez kilka miesięcy mężczyzny nie można było przesłuchać, bowiem ślad po nim zaginął i nie przebywał w miejscu zamieszkania.
Zaginęło 34 tys. dokumentów tożsamości W minionym kwartale udaremniono również wyłudzenia kredytów za niemal 70 milionów złotych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)