Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zus
28.12.2007 14:23

Wyłudzali zasiłki od ZUS-u

31 osób oskarżyła przemyska prokuratura o wyłudzenie zasiłków pielęgnacyjnych i chorobowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

31 osób oskarżyła przemyska prokuratura o wyłudzenie zasiłków pielęgnacyjnych i chorobowych. Akt oskarżenia w tej sprawie został w piątek skierowany do tamtejszego sądu rejonowego.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Damian Mirecki, podejrzani mają postawione także zarzuty przekupstwa lekarzy, którzy wystawiali zaświadczenia, uprawniające do starania się o zasiłki. W sprawie tych lekarzy trwa śledztwo.

Według Mireckiego oskarżeni wyłudzali na zasiłki pielęgnacyjne od 2 do 6 tys. zł, natomiast na chorobowe - od 2 do 5 tys. zł. Za jedno zaświadczenie płacili lekarzom około 150 - 200 zł. Według aktu oskarżenia zasiłki pielęgnacyjne wyłudzane były w latach 2000- 2003, a chorobowe 2003-2006.

Wszyscy oskarżeni przyznali się do zarzucanych im czynów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Uzgodniono kary pozbawienia wolności w zawieszeniu i kary grzywny, także z zawieszeniem. Ponadto oskarżeni zobowiązali się do naprawienia szkody zakładom, z których wyłudzili zasiłki. Był to m.in. ZUS, Powiatowy Urząd Pracy i zakłady pracy.

Łącznie śledztwo w sprawie wyłudzania zasiłków pielęgnacyjnych i chorobowych objęło prawie 150 osób. Część z nich zostało już skazanych prawomocnymi wyrokami.

Tagi: zus, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz