Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyłudzał "na wnuczka" w Niemczech

0
Podziel się:

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna oszukał co najmniej 17 osób. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Wyłudzał "na wnuczka" w Niemczech
(jinga80 - Fotolia.com)
bEISnDud

Sąd aresztował 25-letniego szefa grupy przestępczej, która w Niemczech dokonała serii wyłudzeń metodą nazywaną przez policjantów _ na wnuczka _. Poszukiwany w całej Europie mężczyzna został zatrzymany w Poznaniu - poinformowała Komenda Główna Policji.

_ - Niemieccy policjanci od pewnego czasu starali się namierzyć 25-letniego Krystjana G., który był szefem grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami. Szajce przypisuje się szereg oszustw na terenie Niemiec _ - powiedział Karol Jakubowski z wydziału prasowego KGP.

Niemieccy funkcjonariusze ustalili, że 25-latek wyjechał z ich kraju i najprawdopodobniej ukrył się w Polsce. Wtedy w akcję poszukiwawczą zaangażowali się m.in. policjanci z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób z Komedy Głównej Policji.

bEISnDuf

Ustalili oni, że 25-latek wraz ze swoją rodziną może przebywać w apartamencie w centrum Poznania i natychmiast rozpoczęli obserwację okolicy. _ Podczas zatrzymania 25-latek usiłował jeszcze wmówić policjantom, że nie jest tą osobą, za którą ją wzięli _ - powiedział Jakubowski.

Z ustaleń śledczych wynika, że G. oszukał co najmniej 17 osób. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za kratami będzie czekał na decyzję o ekstradycji. _ Jak ustalili funkcjonariusze z komendy głównej, mężczyzna pomimo tego że był poszukiwany i ukrywał się, nie przestał swej przestępczej działalności i nadal kierował szajką oszustów _ - powiedział Jakubowski.

Oszuści działający metodą nazywaną przez policjantów _ na wnuczka _ najczęściej wyszukują ofiary, osoby starsze, na podstawie książki telefonicznej. Następnie przez telefon podają się za członków rodziny, często wnuczka lub wnuczkę, i proszą o pożyczkę w nagłej potrzebie. Charakterystycznym elementem ich działania jest to, że w trakcie pierwszej rozmowy lub dzwoniąc ponownie, informują, że nie będą mogli przyjść po pieniądze osobiście. Po gotówkę przychodzi podstawiona osoba.

Czytaj więcej w Money.pl
Polsko-niemieckie patrole policjantów. Przez całe lato Policjanci z województwa zachodniopomorskiego wraz z mundurowi landu Meklemburgii Pomorza Przedniego rozpoczynają wspólną akcję U sąsiada bezpieczniej.
Niemcy korzystniej oceniają Polaków Wynika z raportu opracowanego przez niemiecką Fundację Bertelsmanna oraz Instytut Spraw Publicznych w Warszawie.
bEISnDuG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)