Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyłudzenia
30.08.2011 13:01

Wyłudzają pieniądze przez połączenia telefoniczne

Oszuści wymyśli kolejny sposób na wyłudzanie pieniędzy - ostrzega policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStockphoto)

*Oszuści wymyśli kolejny sposób na wyłudzanie pieniędzy - ostrzega policja. Dzwonią na telefony komórkowe głównie biznesmenów, a gdy ci oddzwaniają obciążani są wysokimi opłatami, sięgającymi nawet kilkuset złotych. *

_ - Wybierają numery osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą i np. obawiają się, że jeśli nie oddzwonią mogą stracić intratne zamówienie. Rozłączają się na tyle szybko by ofiara nie odebrała połączenia lub dzwonią w godzinach, w których prawdopodobnie go nie odbierze _ - tłumaczy rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Jak dodaje, gdy dana osoba oddzwania na numer, który pojawi się na wyświetlaczu jej połączenia traktowane jest jako połączenie Premium (o podwyższonej opłacie). Proceder opiera się na zasadzie działania numerów telefonów pod którymi można brać udział np. w loteriach czy konkursach. Różnica jest jednak taka, że osoba oddzwaniająca nie zdaje sobie sprawy z kosztów takiej usługi.

_ - Taki numer składa się zwykle z sześciu cyfr. Konto osoby dzwoniącej jest automatycznie obciążane. Oszuści wyłudzają w ten sposób jednorazowo kilkadziesiąt, a nawet do kilkuset złotych _ - wyjaśnia Sokołowski.

Policjanci apelują o zgłaszanie się wszystkich, którzy podejrzewają, że mogli zostać w ten sposób oszukani. - _ Postarajmy się też zapamiętać jak najwięcej szczegółów, które będą mogły pomóc w ustaleniu sprawców _ - deklaruje.

Czytaj więcej na temat metod stosowanych przez oszustów
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/portal;oferujacy;pomoc;prawna;wyludza;pieniadze;za;abonament,27,0,873243.html) Sprytnie wyłudzają pieniądze w sieci Oszukane zostały setki osób, lecz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest bezradny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t132605.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bilety;na;euro;2012;uwaga;na;oszustow,181,0,818101.html) Bilety na Euro 2012. Uwaga na oszustów Policjanci apelują do kibiców by kupowali bilety w sprawdzonych źródłach i unikali _ "podejrzanie atrakcyjnych ofert" _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t89558.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/oszusci;udaja;urzednikow;policja;ostrzega,217,0,784857.html) Oszuści udają urzędników. Policja ostrzega Podszywają się pod pracowników administracji, wysłanników od rodziny czy policjantów.
Tagi: wyłudzenia, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz