Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wydatki ministrów na podróże. Stefan Niesiołowski broni ministra Sikorskiego i atakuje PiS

0
Podziel się:

Poseł Niesiołowski przypomniał, że prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rozliczeń Sikorskiego.

Wydatki ministrów na podróże. Stefan Niesiołowski broni ministra Sikorskiego i atakuje PiS
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJtPVcl

Stefan Niesiołowski uważa, że sprawa ryczałtów polityków PO jest _ dęta i fikcyjna _. Tygodnik _ Wprost _ napisał, że marszałek Sejmu Radosław Sikorski, minister zdrowia Bartosz Arłukowicz i wiceszef tego resortu Sławomir Neumann pobierali z Sejmu dziesiątki tysięcy złotych jako zwrot kosztów za używanie prywatnych aut.

Poseł Niesiołowski przypomniał w Jedynce, że prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie rozliczeń Sikorskiego. Zdaniem posła Platformy Obywatelskiej, Prawo i Sprawiedliwość chce wykorzystać publikację _ Wprost _ do nieuczciwej walki politycznej z PO.

Poseł dodał, że to oskarżyciele powinni udowodnić swoje twierdzenia, a nie oskarżeni swą niewinność. Podkreślił, że gdyby minister Sikorski jeździł na spotkania poselskie służbowym samochodem, zarzuconoby mu, że wykorzystuje ten pojazd do celów partyjnych. Ewentualne zmiany przepisów, dotyczących rozliczeń podróży służbowej, powinny więc być wprowadzane ostrożnie. Stefan Niesiołowski powiedział, że prawdziwym oszustwem jest wykorzystywanie przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego publicznych pieniędzy na własną ochronę.

bEJtPVcn

Mówiąc o przygotowanym przez PiS projekcie zmian w ordynacji wyborczej, poseł Niesiołowski powiedział, że głosował przeciwko niemu, gdyż nie chciał ulec szantażowi. PiS twierdził bowiem, że ci, którzy nie poprą projektu, są przeciwko demokracji.

Poseł powiedział, że niebawem zostanie przygotowany lepszy projekt zmian z udziałem prezydenta. Prawdopodobnie jednak nie uda się go wprowadzić w życie przed wyborami prezydenckimi. Poseł dodał, że system wyborczy działał sprawnie przez 25 lat, a problemy przy wyborach samorządowych były spowodowane awarią systemu informatycznego.

Stefan Niesiołowski oświadczył, że planowany na 13 grudnia marsz PiSu w Warszawie będzie wymierzony przeciwko demokracji. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość chce na ulicy zmienić wynik wyborów. Próbuje przy tym zawłaszczyć rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia. Poseł PO podkreślił, że nie ma żadnych dowodów na sfałszowanie wyborów samorządowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy przestali ufać ministrowi Sikorskiemu W badaniu CBOS sprzed miesiąca zaufanie do Sikorskiego deklarowało 50 proc. badanych, co dawało szefowi MSZ drugie miejsce w rankingu, za prezydentem, ale przed premierem. Dziś ufa mu 35 proc. badanych.
W tym Leszek Miller zgadza się z szefem PiS Nie pojawiają się żadne nowe nazwiska. Raczej mamy do czynienia z młynkiem kadrowym - ocenił misję Ewy Kopacz.
Chcą zakazu korzystania ze służbowych kart _ Panowie Belka i Rostowski uznali najwidoczniej, że Polaków stać w obecnej sytuacji na foie grass i carpaccio z mlecznej jagnięciny i mogą oni spożywać te frykasy ustami swych przedstawicieli _.
bEJtPVcO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)