Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch w Dagestanie. Jedna osoba zginęła, a cztery są ranne

0
Podziel się:

Zdarzenie miało miejsce, gdy pojazd patrolu policyjnego znalazł się na rogu dwóch ulic.

Wybuch w Dagestanie. Jedna osoba zginęła, a cztery są ranne
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)

Przechodzień zginął, a czterej policjanci zostali ranni dzisiaj wieczorem, kiedy ich samochód wyleciał w powietrze na minie domowej roboty w mieście Chasawjurt w Dagestanie - poinformowało MSW tej kaukaskiej republiki w składzie Federacji Rosyjskiej.

Do wybuchu doszło, gdy pojazd patrolu policyjnego znalazł się na rogu dwóch ulic. Zginął przypadkowy przechodzień, rannych przewieziono do szpitala - podała agencja RIA Nowosti.

Zamieszkany przez 2,5 mln ludzi Dagestan jest jedną z najbiedniejszych, najbardziej zróżnicowanych etnicznie i niespokojnych republik Rosji. Akty przemocy są tam bardzo częste. Zazwyczaj ich ofiarami są policjanci i żołnierze. O ataki te zwykle obwinia się miejscowe gangi i islamskich rebeliantów.

Dagestan jest zarazem jedną z muzułmańskich republik Północnego Kaukazu - obok Czeczenii, Inguszetii, Kabardo-Bałkarii i Karaczajo-Czerkiesji - które działający na ich terytorium radykałowie, skupieni w proklamowanym w 2007 roku Emiracie Kaukaskim, chcą oderwać od Rosji, by utworzyć w regionie niezależne państwo oparte na szariacie.

Czytaj więcej w Money.pl
Olimpiada w Soczi zagrożona? Rząd amerykański zaoferował rządowi rosyjskiemu pełne wsparcie w zakresie bezpieczeństwa podczas nadchodzącej olimpiady w Soczi.
Policja rozpędziła demonstujących po zamachu Według portalu informacyjnego Gazeta.ru na demonstrację, zorganizowaną za pośrednictwem portali społecznościowych, przybyło około 200 osób. Organizatorzy nie mieli zgody władz miasta na tę akcję.
Kolejny wybuch w rosyjskim Wołgogradzie. Trolejbus rozerwany na kawałki, wśród ofiar dzieci Rosyjskie władze wszczęły śledztwo w sprawie zamachu terrorystycznego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)