Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch niewielkiej bomby koło francuskiego kościoła w Rzymie

0
Podziel się:

W wyniku eksplozji w budynku należącym do francuskich instytucji religijnych jest rozbita szyba, uszkodzone też zostały trzy samochody.

Wybuch niewielkiej bomby koło francuskiego kościoła w Rzymie
(Wojciech Strozyk/Reporter)

Niewielki ładunek wybuchowy domowej roboty eksplodował wczoraj w nocy w pobliżu francuskiego kościoła w Rzymie. Do wybuchu doszło kilkanaście godzin przed wizytą prezydenta Francji Francois Hollande'a w Watykanie.

W wyniku eksplozji w budynku należącym do francuskich instytucji religijnych _ jest rozbita szyba, uszkodzone też zostały trzy samochody _ - poinformowała włoska policja. Wybuch miał miejsce na niewielkiej ulicy Vicolo della Campana w centrum Rzymu.

Według policji na razie nikt nie przyznał się do ataku.

Na Vicolo della Campana _ znajduje się tylko kościół św. Iwona z Bretanii, który jest częścią francuskich instytucji religijnych w Rzymie i Loretto, oraz restauracja _ - poinformowała przedstawicielka ambasady Francji w Watykanie. Według niej atak ten mógł być związany z wizytą Hollande'a w Stolicy Apostolskiej.

Francuski prezydent, który został wybrany na szefa państwa przed 20 miesiącami, dzisiaj spotka się z papieżem Franciszkiem. Będzie to pierwsza wizyta w Watykanie Hollande'a, który broni laickości państwa i popiera małżeństwa par homoseksualnych.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Polska krajem największego sukcesu w UE _ Były premier Włoch Massimo D'Alema wypowiada się z uznaniem o naszym kraju.
Włosi tracą cierpliwość. Chodzi o marynarzy Indyjski sąd najwyższy zażądał specjalnego trybunału, powołanego w sprawie włoskich wojskowych, oskarżanych o zabójstwo rybaków.
Resort transportu: w kraju za dużo... lotnisk Minister infrastruktury i transportu Maurizio Lupi przedstawił projekt nowej mapy portów lotniczych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)