Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybrano nowego szefa łódzkiego PO

0
Podziel się:

W zjeździe uczestniczyło prawie pół tysiąca delegatów.

Wybrano nowego szefa łódzkiego PO
(imagestock/iStockphoto)

Andrzej Biernat został po raz kolejny szefem Platformy Obywatelskiej w Łódzkiem. Był jedynym kandydatem sobotniego regionalnego zjazdu partii ubiegającym się o to stanowisko. Obowiązki przewodniczącego pełni od grudnia 2008 roku.

W zjeździe, który odbywa się w Teatrze Muzycznym w Łodzi uczestniczyło prawie pół tysiąca delegatów, wśród których byli m.in.: wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, szefowa miejskich struktur PO i prezydent miasta Hanna Zdanowska, europarlamentarzysta Jacek Saryusz-Wolski.

Przewodniczącego wybierano w głosowaniu tajnym. Biernata poparło 429 delegatów, przeciwnych jego wyborowi było 20 osób.

Kandydaturę Biernata na szefa PO w Łódzkiem zgłosił wicemarszałek Grabarczyk. Według niego Biernat sprawdził się na tym stanowisku. Przypomniał, że PO czekają dwa lata wyborcze, najpierw wybory do europarlamentu, później wybory samorządowe, następnie prezydenckie i w końcu wybory parlamentarne. Jak mówił, w tym tak ważnym dla partii czasie jego kandydat to człowiek rozważny, z autorytetem, umiejący rozwiązywać problemy, potrafiący grać w zespole, i który _ poprowadzi stado _, tak aby nikogo nie zgubić. Zwrócił również uwagę, że _ głos jego kandydata jest słuchany w stolicy _.

Tuż po głosowaniu Biernat podziękował za wybór i stwierdził, że takie poparcie zobowiązuje. Na spotkaniu z mediami zapewnił, że postara się z nowym zarządem i pozostałymi koleżankami i kolegami z partii wygrać nadchodzące wybory. Dodał, że jego celem jest, aby z regionu łódzkiego dostało się do europarlamentu co najmniej dwóch kandydatów PO, chciałby utrzymać prezydenturę Hanny Zdanowskiej w Łodzi, większość w radzie miejskiej, wygrać wybory do sejmiku, a później w wyborach parlamentarnych powtórzyć co najmniej wynik z ostatnich wyborów. Z regionu łódzkiego do parlamentu z list PO weszło 14 osób.

Biernat został wybrany na czteroletnią kadencję. Obowiązki przewodniczącego PO w Łódzkiem pełni nieprzerwanie od grudnia 2008 roku. Zastąpił on wtedy na tym stanowisku Cezarego Grabarczyka, który złożył rezygnację z szefowania partią po tym, jak został ministrem infrastruktury. Biernat należy do najbliższych współpracowników Grabarczyka. Jest posłem od trzech kadencji.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)