Notowania

chavez
07.10.2012 22:29

Wybory w Wenezueli. Chavez twierdzi, że uszanuje każdy wynik wyborów

Przed lokalem wyborczym obecny prezydent został przywitany przez amerykańskiego aktora Danny'ego Glovera oraz laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, Wenezuelkę Rigobertę Menchu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Ubiegający się o reelekcję prezydent Wenezueli Hugo Chavez oświadczył w niedzielę po oddaniu głosu, że zaakceptuje wynik wyborów nawet, jeśli będzie on dla niego niekorzystny. Obecne wybory to największe od lat wyzwanie dla rządzącego od 1999 roku Chaveza.

_ - Uszanujemy wynik, jaki by nie był _ - powiedział Chavez dziennikarzom, opuszczając lokal wyborczy w Caracas. Ocenił, że frekwencja w niedzielnych wyborach jest bardzo wysoka.

Przed lokalem wyborczym obecny prezydent został przywitany przez amerykańskiego aktora Danny'ego Glovera oraz laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, Wenezuelkę Rigobertę Menchu.

W niedzielnych wyborach o urząd prezydenta walczy sześciu kandydatów, w tym kandydat ok. 30 partii opozycyjnych i najpoważniejszy rywal Chaveza, Henrique Capriles Radonski. Niektóre z ostatnich sondaży przedwyborczych dawały mu zaledwie dwa punkty procentowe mniej niż obecnemu szefowi państwa.

Do głosowania uprawnionych jest ok. 19 mln Wenezuelczyków. Lokale wyborcze otwarto o godz. 6 lokalnego czasu (godz. 12.30 czasu polskiego). Głosowanie potrwa do godz. 18 czasu lokalnego (godz. 0.30 w poniedziałek czasu polskiego), ale lokale nie zostaną zamknięte, jeśli w kolejkach będą stali chętni do głosowania. Pierwsze wyniki będą znane w poniedziałek czasu polskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Z pomocą Karola Marksa walczy o reelekcję Walczący o powtórny wybór, prezydent Wenezueli w ostatnich dniach kampanii wyborczej mocniej uderza w tony walki klas.
Zastrzelili dwóch działaczy opozycjnych "Ta tragedia daje nam więcej sił i wiary w walkę o Wenezuelę, w której dominuje sprawiedliwość i nie ma przemocy" - napisała partia w swym oświadczeniu.
Sondaż wyborczy. Ma aż 16 procent przewagi Badanie przeprowadzone przez znany ośrodek Datanalisis wykazało, że jego kontrkandydat może liczyć na 27,7 proc. głosów w wyborach, które odbędą się 7 października.
Tagi: chavez, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz