Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w rosji
22.12.2013 13:38

Wybory w Rosji. Wprowadzą przezroczyste urny

Na ten cel ma pójść ponad miliard rubli, czyli 100 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY / RIA NOVOSTI)

Nowa ustawa podpisana przez prezydenta Władimira Putina ma gwarantować pełną transparentność wyborów. I to dosłownie.

Zgodnie z nowym prawem w Rosji urny do głosowania powinny być wykonane z przezroczystego lub półprzezroczystego materiału. Ustawa wejdzie w życie 1 czerwca przyszłego roku, a do końca 2014 roku nowe urny powinny pojawić się we wszystkich lokalach wyborczych.

Będzie je kupować Centralna Komisja Wyborcza za pieniądze z budżetu federalnego. Na ten cel ma pójść ponad miliard rubli, czyli 100 milionów złotych.

Rosyjskie władze, krytykowane wielokrotnie za przeprowadzanie mało demokratycznych wyborów starają się poprawić ich wizerunek. Na przykład na ostatnich wyborach prezydenckich zostało zainstalowanych 90 tysięcy kamer wideo w lokalach wyborczych. Dzięki temu każdy, przy pomocy internetu, mógł zobaczyć, co dzieje się w tych lokalach.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie szantażują gruzińskich wyborców - Rosyjscy żołnierze straszą nas, że jeśli pójdziemy głosować to wsadzą nas do więzienia na kilka lat i wyślą prosto do Rosji - skarżą się mieszkańcy przygranicznych wsi.
To on teraz będzie rządził w Moskwie Sergiej Sobianin wygrał wybory na mera Moskwy. Według komisji głównego jego rywala, lidera antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, poparło 27,24 proc. wyborców.
Sensacyjny wynik rosyjskiego opozycjonisty Dotychczasowy włodarz stolicy Rosji Siergiej Sobianin wygrał już w pierwszej turze wybory. Jednak poparcie dla 37-letniego opozycjonisty Nawalnego okazało się niemal dwukrotnie większe niż oczekiwano.
Tagi: wybory w rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz