Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory w Rosji. Fałszerstwo na polecenie Kremla?

0
Podziel się

Rosyjska opozycja nie uznaje wyników wyborów mera Moskwy. Kandydat Republikańskiej Partii Rosji PARNAS Aleksiej Nawalny zapowiedział, że wyprowadzi swoich zwolenników na ulice.

Na zdj. Aleksiej Nawalny
Na zdj. Aleksiej Nawalny (MItya Aleshkovskiy/CC 2.0/Wikimedia)
bEqofBLV

Według wyników ze wszystkich lokali wyborczych, już w pierwszej turze zwyciężył dotychczasowy mer rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin. Na Sobianina głosy oddało 51,37 procent wyborców, a na Nawalnego - 27,24 procent. Frekwencja wyborcza w stolicy wyniosła zaledwie 32 procent.

Jak zauważają niezależni komentatorzy, w 12-milionowym mieście mera wybrało nieco ponad milion obywateli. _ - To widoczne gołym okiem fałszerstwo wyborcze, dokonane na polecenie Kremla _ - tak skomentował wynik głosowania Aleksiej Nawalny.

Opozycyjny bloger oświadczył, że domaga się anulowania wyników glosowania i przeprowadzenia drugiej tury wyborów. _ Jeśli takie decyzje nie zapadną to zwrócimy się obywateli, wzywając ich do wyjścia na ulice _. Demonstrację opozycji zaplanowano na 17:00 naszego czasu.

bEqofBLX
Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie mają dość Putina. Oto sondaż Już ponad połowa Rosjan nie chce, aby Władimir Putin pozostał na Kremlu po 2018 roku, kiedy to w Rosji powinny się odbyć kolejne wybory prezydenckie.
Putin chce nowych zasad podczas wyborów Prezydent Władimir Putin wniósł dzisiaj do Dumy Państwowej projekt ustawy, liberalizującej ordynację w wyborach do izby niższej parlamentu Rosji.
Rosja nie kryje radości ze zwycięstwa Obamy Prezydent Władimir Putin liczy, że będzie to miało pozytywny wpływ na relacje miedzy państwami.
bEqofBMy
KOMENTARZE
(0)