Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Polse. SLD wychodzi do Polaków

0
Podziel się:

Ankiety mają objąć kilkaset tysięcy ludzi w całej Polsce i posłużyć do przygotowania założeń programu i strategii w kampaniach w roku przyszłym i za dwa lata.

Wybory w Polse. SLD wychodzi do Polaków
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Od połowy sierpnia do końca września SLD chce za pomocą specjalnej ankiety zapytać kilkaset tysięcy Polaków o najpilniejsze sprawy do załatwienia w kraju. Wyniki mają pomóc w opracowaniu programu przed wyborami: europejskimi i samorządowymi (2014 r.) oraz prezydenckimi i parlamentarnymi (2015 r.).

_ - Już od połowy sierpnia rozpoczynamy przygotowania do zbliżających się kampanii wyborczych. Chcemy opracować spójną kampanię na cztery nadchodzące wybory. Wychodzimy z założenia, że najpierw zapytamy społeczeństwo o to, wokół jakich spraw powinna być zorganizowana kampania _ - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Krzysztof Gawkowski.

Ankiety mają objąć kilkaset tysięcy ludzi w całej Polsce i posłużyć do przygotowania założeń programu i strategii w kampaniach w roku przyszłym i za dwa lata.

Najpierw opracowane mają zostać propozycje dla poszczególnych województw, później powstanie program ogólnopolski. _ - Chcemy, aby nasza strategia skupiała się na 16 strategiach wojewódzkich, które później znajdą swoje odzwierciedlenie w strategii krajowej _ - powiedział Gawkowski. Liderzy SLD chcą, by prace programowe zakończyły się do końca tego roku.

Ankiety mają dać też odpowiedź na pytanie o to, jakie sprawy wymagają szybkiego załatwienia w Sejmie. Na ich podstawie przygotowane zostaną propozycje ustawowe Sojuszu.

_ - Plan jest taki, żeby zaraz po wakacjach, jeszcze przed zaplanowaną na 14 września radą krajową, powstał ogólny projekt aktów legislacyjnych, które w drugim półroczu tego roku będziemy składać w Sejmie. Nie będą to jednak pojedyncze projekty, a cały pakiet propozycji ustawowych _ - zaznaczył sekretarz SLD.

Sojusz chce przede wszystkim skupić się na takich kwestiach jak: gospodarka, praca, polityka społeczna, edukacja i zdrowie. _ - Oczywiście, nie wykluczamy, że będą dotyczyły one również innych spraw, które ujawnią się w trakcie konsultacji _ - dodał Gawkowski.

Szef współpracującego z Sojuszem Centrum im. Daszyńskiego Tomasz Kalita jest zdania, że model współpracy z wyborcami sprawdził się w Europie. - _ Podobne rozwiązanie zastosowali w czasie ostatnich zwycięskich wyborów Austriacy i tak jak oni, chcemy, by Polacy pomogli zbudować nasz program _ - podkreślił Kalita.

W prace nad programem i strategią wyborczą mają zostać włączeni sojusznicy SLD, którzy wzięli udział w czerwcowym Kongresie Lewicy Polskiej (w sumie kilkadziesiąt partii, organizacji, stowarzyszeń i fundacji o charakterze lewicowym). Pod koniec sierpnia ma się spotkać w tej sprawie komitet porozumiewawczy kongresu lewicy.

Czytaj więcej w Money.pl
"Hierarchowie przypuścili atak na ład RP" Lider SLD przypomniał, że zgodnie z zapisami konkordatu, Rzeczpospolita Polska i Kościół katolicki pozostają od siebie niezależne i autonomiczne w każdej dziedzinie.
Miller: Kwaśniewski błądzi i się palikotyzuje - _ Jest kilka spraw, które łączą Sojusz z Platformą Obywatelską _ - przyznał przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Budzanowski najpierw mówi, potem myśli Polska powinna być krajem tranzytowym, budowa gazociągu przebiegającego przez Polskę byłaby korzystna, nawet gdyby z gazu nie korzystały polskie podmioty - uważa lider SLD Leszek Miller.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)