Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w po
25.10.2013 11:53

Wybory w PO. Ireneusz Raś nie będzie kandydować

Jego decyzja o rezygnacji z ubiegania się o reelekcję wydaje się być nieodwołalna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Dotychczasowy szef małopolskiej PO zrezygnował z ponownego ubiegania się o tę funkcję, ponieważ po konsultacjach okazało się, że nie może liczyć na poparcie wystarczające, by wygrać.

Raś powiedział, że decyzja o rezygnacji zapadła wczoraj po konsultacji z jego stronnikami, gdy okazało się, że nie może liczyć na całkowite poparcie delegatów na sobotni zjazd spoza Krakowa.

_ - Od samego początku, po takim a nie innym ułożeniu Krakowa wiadomo było, że muszę zdobyć 100 proc. poparcia w regionie, zdobyłem 90 proc., a bez 100 proc. start wydawał mi się bezcelowy _ - podkreślił Raś.

Jak zaznaczył, jego decyzja o rezygnacji z ubiegania się o reelekcję _ wydaje się być nieodwołalna _. - _ Nie bije się o władzę tylko dla władzy, tylko po to, aby można było realizować dobre projekty _ - zaznaczył poseł.

Jak poinformowała rzeczniczka małopolskiej PO Katarzyna Pabian, do tej pory deklarację startu w wyborach na szefa małopolskiej Platformy zgłosił nowo wybrany szef PO w Krakowie i radny wojewódzki Grzegorz Lipiec. Zgodnie z regulaminem delegaci mogą zgłaszać kandydatury w trakcie obrad sobotniego zjazdu w Krakowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin zarzuca PO: Pompowane struktury W wywiadzie opublikowanym w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" Gowin mówi o "sztucznym pompowaniu kół" w Platformie.
Kto będzie szefem PO? Dowiemy się w piątek Według informacji z ostatniego dnia głosowania frekwencja nie przekroczyła na razie 50 procent.
Gowin wyzywa Tuska. Chce poważnej debaty Nowy przewodniczący Platformy ma być wybrany w wyborach powszechnych.
Tagi: wybory w po, ireneusz raś, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz