Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Indiach najprawdopodobniej wygrali nacjonaliści

0
Podziel się:

Były to największe wybory na świecie. Odbywały się przez pięć tygodni, a do głosowania było uprawnionych 814 milionów ludzi.

Lokal wyborczy w Indiach
Lokal wyborczy w Indiach (PAP/EPA)
bEKAyybV

W wyborach parlamentarnych w Indiach zwyciężyła najprawdopodobniej nacjonalistyczna Indyjska Partia Ludowa Narendry Modiego - wynika z sondaży.

Partia Modiego może otrzymać od 261 do 289 miejsc w parlamencie. Do uzyskania większości w izbie niższej potrzebne jest jej co najmniej 272 miejsc. Były to największe wybory na świecie. Odbywały się przez pięć tygodni, a do głosowania było uprawnionych 814 milionów ludzi.

Głosowanie trwało tak długo, gdyż ze względów logistyki i bezpieczeństwa podzielono je na dziewięć etapów. Do urn poszło, według ostatnich danych, przeszło 550 milionów ludzi. Wyniki wyborów mają być podane w piątek.

bEKAyybX
Czytaj więcej w Money.pl
Kobiety molestowane i wyzywane. Gdzie? Kandydatki na posłanki zmagają się z molestowaniem i obelgami rywali oraz tłumów.
Młoda kobieta nie żyje, 9 osób rannych Nikt nie przyznał się do przeprowadzenia ataku.
Nacjonaliści zwyciężą w wyborach? Według przewidywań - zakończą się zwycięstwem nacjonalistycznej Indyjskiej Partii Ludowej (BJP), która odsunie od władzy rządzący obecnie Indyjski Kongres Narodowy.
bEKAyycy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)