Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Egipcie. W Kairze zastrzelono trzech żołnierzy

0
Podziel się:

Jak poinformowało egipskie MSW, w ataku rannych zostało siedmiu
innych żołnierzy i policjant.

Wybory w Egipcie. W Kairze zastrzelono trzech żołnierzy
(PAP/EPA)
bEKGabTV

Do ataku doszło przed uniwersytetem Al-Azhar w Kairze nieznani sprawcy otworzyli nad ranem ogień do żołnierzy. Jak poinformowało egipskie MSW, w ataku rannych zostało siedmiu innych żołnierzy i policjant.

Strzały padły z jadącego samochodu. Do ataku na żołnierzy i policjantów doszło podczas rozpędzania przez siły bezpieczeństwa demonstracji zwolenników obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego.

Uniwersytet Al-Azhar to najważniejszy ośrodek teologiczny sunnizmu, który od wielu miesięcy pozostaje w centrum protestów przeciwko odsunięciu od władzy islamistycznego prezydenta Mursiego.

bEKGabTX

Od obalenia Mursiego w lipcu 2013 roku w starciach i zamachach zginęło w Egipcie około 1400 osób, w tym co najmniej 500 żołnierzy i policjantów. Setki islamistów skazano na śmierć w zbiorowych procesach, które zostały potępione przez społeczność międzynarodową.

Do ataku przed uniwersytetem Al-Azhar doszło na tydzień przed wyborami prezydenckimi. Faworytem głosowania jest były naczelny dowódca egipskiej armii Abd el-Fatah es-Sisi.

Czytaj więcej w Money.pl
Śmigłowce dla Egiptu. USA odmrażają pomoc _ - Naszym zdaniem te nowe śmigłowce pomogą egipskiemu rządowi zwalczać ekstremistów, którzy zagrażają bezpieczeństwu USA, Egiptu i Izraela - _ oświadczył rzecznik Pentagonu kontradmirał John Kirby.
Tylko dwaj kandydaci wystartują w wyborach Pod koniec maja o najwyższy urząd w państwie będą się ubiegać Abd el-Fatah es-Sisi i Hamdin Sabahi.
Zwolennicy Mursiego skazani na śmierć Chodzi o dwóch mężczyzn, którzy zrzucali z dachu apartamentowca w Aleksandrii młodych ludzi. Jedna z osób, nad którymi się w ten sposób znęcali, zmarła.
Ostra krytyka ONZ wobec władz Egiptu Tak ostrych słów wobec egipskich władz z ONZ nie słyszano już dawno.
bEKGabUy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)