Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory w Czechach. Socjaldemokraci prowadzą

0
Podziel się:

W wyborach parlamentarnych, które przeprowadzono w Czechach wczoraj i dzisiaj, pierwsze miejsce zajęli socjaldemokraci, a trzecie komuniści.

Wybory w Czechach. Socjaldemokraci prowadzą
(PAP/EPA)

W wyborach parlamentarnych, które przeprowadzono w Czechach wczoraj i dzisiaj, pierwsze miejsce zajęli socjaldemokraci, a trzecie komuniści, ale partie te zdobyły za mało głosów, żeby utworzyć rząd koalicyjny - wynika z prawie pełnych danych.

Czeskie Biuro Statystyczne poinformowało na podstawie wyników z 98 proc. lokali wyborczych, że Czeska Partia Socjaldemokratyczna (CzSSD) zdobyła 20,63 proc. głosów, a komuniści 15,04 proc. Nowy centrowy ruch ANO, który oparł swoją kampanię wyborczą na krytyce tradycyjnych ugrupowań, zajął drugie miejsce, zdobywając 18,7 proc.

Przywódca ANO, miliarder Andrej Babisz, oświadczył, że będzie rekomendował członkom swego ruchu, by nie wchodzili do nowego rządu. Podkreślił, że nie widzi celowości udzielania wsparcia rządowi, który będzie kierowany przez socjaldemokratów.

Czytaj więcej w Money.pl
Liczą na komunistów w czeskim rządzie Największe szanse na wygraną mają socjaldemokraci, lecz bez perspektywy na samodzielne rządy. Trudno im będzie też stworzyć stabilną koalicję.
Prezydent Czech z misją na Ukrainie. Jaką? Zeman zamierza skłonić Wiktora Janukowycza do zwolnienia skazanej na 7 lat więzienia Julii Tymoszenko. Była premier ze względu na poważny stan zdrowia przebywa od kilkunastu miesięcy w więziennym szpitalu.
Czesi chcą zmiany nazwy swojego kraju Wprowadzenie skróconej nazwy ma wielu zwolenników.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)