Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory w Afganistanie. Rozpoczęła się druga tura

0
Podziel się:

Wyborom towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Wybory w Afganistanie. Rozpoczęła się druga tura
(PAP/EPA)

1/9

fot: PAP/EPA

W wyborach rywalizują były szef MSZ Abdullah oraz były minister finansów Aszraf Ghani. Lokale będą czynne do godziny 14.30 czasu polskiego.

W pierwszej turze, która była zorganizowana 5 kwietnia, żaden z kandydatów nie zdobył absolutnej większości; wygrał Abdullah, uzyskując 45 proc. głosów, Ghani był drugi z 31,5 proc.

Abdullah i Aszraf Ghani uchodzą za polityków umiarkowanych, opowiadających się za sojuszem z Zachodem. Obaj obiecują, że pierwszą decyzją po objęciu rządów będzie podpisanie z Amerykanami umowy o utworzeniu w Afganistanie baz wojennych USA i pozostawieniu pod Hindukuszem ok. 10 tys. żołnierzy USA po wycofaniu zachodnich wojsk z końcem 2014 r.

Wyborom następcy ustępującego po 13 latach rządów prezydenta Hamida Karzaja towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. W sumie, w całym kraju do ochrony lokali wyborczych zmobilizowano około 400 tysięcy żołnierzy i policjantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Będzie dogrywka w wyborach w Afganistanie Żaden ze startujących kandydatów nie zdobył 50-procentowej większości głosów. Druga tura wyborów zostanie zorganizowana najpewniej 28 maja.
Afganistan. On już nie chce być prezydentem Abdul Rahim Wardak zrezygnował ze startu w wyborach prezydenckich. Głowa państwa stanie m. in. przed trudnym zadaniem kontynuowania walki z talibami.
Amerykanie przenieśli więźniów z Afganistanu W więzieniu Parwan, podobnie jak w Guantanamo, amerykańskie władze przetrzymują podejrzanych o terroryzm, którzy jednak nie są formalnie skazani.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)