Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory uzupełniające do Senatu. Kogo proponuje SLD?

0
Podziel się:

Leszek Miller zapewniał na konferencji prasowej, że Sojusz będą reprezentowali doświadczeni działacze samorządowi i polityczni.

Wybory uzupełniające do Senatu. Kogo proponuje SLD?
(PAP/Tomasz Gzell)

Leszek Miller zapowiedział, że kandydatami Sojuszu w wyborach uzupełniających do Senatu będą: Piotr Chmielowski, Kazimierz Jesionek i Zbigniew Stąsiek. Szef SLD zapewniał na konferencji prasowej, że partię będą reprezentowali _ doświadczeni działacze samorządowi i polityczni _.

Wybory uzupełniające do Senatu odbędą się 7 września: na Śląsku w okręgu nr 73, w woj. świętokrzyskim w okręgu nr 82 oraz na Mazowszu w okręgu nr 47. Po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego wygasły mandaty senatorskie Bolesława Piechy i Beaty Gosiewskiej (oboje z PiS). Wybory uzupełniające muszą odbyć się także po śmierci senatora PiS Henryka Górskiego.

Sekretarz generalny Sojuszu Krzysztof Gawkowski mówił, że we wszystkich trzech okręgach _ jest wiele spraw, które przez ostatnie lata nie były realizowane _. _ - Rozpoczynając od rolnictwa, przez górnictwo, a kończąc na transporcie, będziemy skupiali naszą kampanię senacką w wyborach uzupełniających na tych kluczowych postulatach _ - wyliczał.

Piotr Chmielowski, który kandyduje na Śląsku, jest obecnie posłem SLD. Kazimierz Jesionek - startujący z woj. świętokrzyskiego - jest adwokatem, a Zbigniew Stąsiek - kandydujący na Mazowszu - pełni funkcję wiceprzewodniczącego mazowieckiej rady SLD i pracuje z Polskim Radiu.

Miller podkreślił też, że SLD _ widzi zbieżność między Senatem i samorządem , dlatego chce _ zaproponować nowatorskie rozwiązanie _ prowadzące do tego, aby wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast mogli kandydować do Senatu i pełnić funkcję senatora. - Gdyby grupa działaczy samorządowych mogła być w Senacie, na pewno by to poprawiło jakość jego pracy _ - przekonywał były premier.

Wtórował mu Gawkowski, który argumentował, że to rozwiązanie byłoby korzystne dla wszystkich partii politycznych. _ - Senat powinien być tym miejscem, gdzie ponad podziałami politycznymi będziemy walczyli o dobry samorząd _ - podkreślił. Polityk dodał, że projekt ustawy dotyczący nowych rozwiązań _ będzie przez najbliższe tygodnie konsultowany _.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzeba wyjaśnić kilkanaście wątków z taśm Sojusz powołał specjalny zespół, który będzie analizował treść rozmów publikowanych przez tygodnik Wprost i sprawdzał, czy nie doszło do złamania prawa i działania na szkodę państwa.
"Władze wstydzą się, że Polacy walczyli"? Miller po raz kolejny wyraził oburzenie, że ani prezydent ani premier nie uczcili rocznicy zakończenia II wojny światowej, i nie złożyli nawet wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)