Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory szefa PO. Donald Tusk rozmawia z działaczami

0
Podziel się:

Premier wspominał o tym, że Gowin robi szkody Platformie, zresztą przyznaliśmy mu praktycznie wszyscy rację, nie było chyba takiego, który się z tym nie zgodził.

Wybory szefa PO. Donald Tusk rozmawia z działaczami

Premier Donald Tusk spotkał się wieczorem z działaczami PO z trzech województw: kujawsko-pomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Rozmowa dotyczyła sytuacji w Platformie i wyborów szefa partii.

Szefowa zarządu PO w woj. kujawsko-pomorskim Domicela Kopaczewska powiedziała, że spotkanie dotyczyło przyszłości Platformy. _ - Mówiliśmy o tym, co udało nam się zrobić, o tym, co rzeczywiście przebiegło w sposób dobry, co musimy zmieniać _ - relacjonowała posłanka.

Podkreśliła, że mowa była także _ o tym, co najistotniejsze dla Platformy, czyli o jej różnorodności _. _ - O możliwości przedstawiania różnych poglądów, sądów i dochodzenia do rozwiązań, które akceptujemy i które potem możemy wdrażać _ - dodała.

_ - Rozmawialiśmy o tym, że Platforma jest tą jedyną partią, siłą, która daje duże możliwości na przedstawianie swych poglądów, ale jednocześnie budowanie takich wspólnych wartości, wokół których potem działamy _ - powiedziała Kopaczewska.

Pytana czy premier podczas spotkania przekonywał działaczy PO do poparcia jego kandydatury w wyborach na szefa PO, odparła: _ Myślę, że premier nie musiał apelować o poparcie jego kandydatury, bo premier to poparcie ma przez działania, jakie podejmuje _. Według niej Donald Tusk jest _ jedynym gwarantem _ zachowania otwartej podstawy Platformy Obywatelskiej.

Na pytanie, czy podczas spotkania była mowa o konkurencie Tuska w wyborach na szefa PO Jarosławie Gowinie, Kopaczewska odparła, że _ raczej nie _.

Z kolei szef opolskiego zarządu PO Leszek Korzeniowski powiedział, że Tusk poruszył temat działań Gowina. _ - Wspominał o tym, że Gowin robi szkody Platformie, zresztą przyznaliśmy mu praktycznie wszyscy rację, nie było chyba takiego, który się z tym nie zgodził _ - powiedział.

Korzeniowski mówił też, że Tusk przedstawił zarys aktualnej sytuacji politycznej w Polsce i w PO. _ Zachęcał do głosowania i na niego, i nawet na konkurenta - lepiej już zagłosować na konkurenta niż nie głosować wcale - to tego rodzaju motto _ - relacjonował Korzeniowski. Według niego premier mówił również o tym, że najgorszą rzeczą byłaby niska frekwencja w wyborach przewodniczącego Platformy.

Według szefa opolskiej Platformy, Tusk podczas spotkania odpowiadał na różne pytania uczestników, m.in. o zbliżające się wybory samorządowe.

Tusk zadeklarował pod koniec lipca, że przed wyborami na przewodniczącego Platformy chce spotkać się z liderami PO z każdego województwa. Jak ocenił, wewnętrzna kampania w partii to dobry powód, żeby spotykać się z ludźmi. Dzisiejsze spotkanie było kolejnym z cyklu takich spotkań z działaczami partii.

Nowy przewodniczący PO zostanie wybrany bezwzględną większością głosów w głosowaniu, w którym mogą wziąć udział wszyscy członkowie partii. Od połowy lipca działacze Platformy mogą wybierać szefa partii korespondencyjnie, czyli pocztą odsyłać do Warszawy przekazane im wcześniej karty do głosowania. Natomiast od 1 sierpnia działacze PO mogą oddawać głosy przez internet - ten rodzaj głosowania zakończy się 6 sierpnia. Wyniki wyborów mają być znane po 20 sierpnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Jarosław Gowin kontrkandydatem Tuska na szefa PO _ Wygraliśmy pierwszą połowę. Kapitan strzelił wiele efektownych bramek. Ale w drugiej połowie przegrywamy, a kapitana opuszczają siły. Jest wyraźnie kontuzjowany _- opowiada Gowin.
Gowin znika ze sceny? "Miałem gorączkę" Minister sprawiedliwości powiedział, że powodem jego nieobecności na posiedzeniu Rady Krajowej PO były kłopoty zdrowotne.
Gowin: Zdemokratyzuję PO, gdy zostanę szefem _ Chciałbym, żebyśmy z powrotem byli partią zdecydowanie rozszerzającą wolność gospodarczą, a nie podnoszącą podatki _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)