Notowania

Przejdź na
Leszek Miller
26.07.2014 16:42

Wybory samorządowe w 2014. Twój Ruch przygotowuje się do samodzielnego startu, ale...

W Warszawie zebrała się dzisiaj rada polityczna Twojego Ruchu, która omawiała sprawę list w wyborach samorządowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
Leszek Miller i Janusz Palikot

Przewodniczący Twojego Ruchu zadeklarował, że jego partia jednak gotowa do ostatniej chwili rozmawiać z SLD na temat wspólnych list wyborczych. Janusz Palikot kibicuje szefowi Sojuszu w walce o władzę, gdyż jest on zwolennikiem jednoczenia lewicy.

W Warszawie zebrała się dzisiaj Krajowa Rada Polityczna Twojego Ruchu, która omawiała sprawę list w wyborach samorządowych.

_ - Podkreślamy, że jesteśmy gotowi do porozumienia z SLD, nawet jeśli decyzja w tej sprawie zapadnie w ostatnich dniach sierpnia. Możemy też wówczas przystąpić do negocjacji, ale kalendarz wyborczy jest nieubłagany. Podjęliśmy zatem decyzję, że ostatecznie przygotowujemy się do samodzielnego startu _ - mówił Janusz Palikot na konferencji prasowej po posiedzeniu rady.

Szef TR zwrócił uwagę, że komitety wyborcze w wyborach do samorządu lokalnego muszą być zarejestrowane do 6 września. _ Nie możemy więc sobie pozwolić na kolejne tygodnie zwłoki _ - podkreślił.

Mówił, że według jego wiedzy przeciwko wspólnym listom z TR opowiedziały się struktury lokalne Sojuszu. _ - Mamy wiedzę i poczucie, że po stronie SLD nie ma takiej gotowości. SLD jest wewnętrznie skłócone w walce o władzę _ - ocenił Palikot.

Jak powiedział, kibicuje szefowi Sojuszu Leszkowi Millerowi, który jest zwolennikiem wspólnego startu z TR w wyborach samorządowych.

_ - To jest potrzebne, bo do drzwi polskiej władzy puka zjednoczona prawica, która jest groźna i niebezpieczna i może oznaczać cofnięcie Polski o wiele lat _ - uważa Palikot.

W ramach negocjacji Palikot i Miller już kilkukrotnie rozmawiali ze sobą; odbywały się także spotkania powołanych w tym celu zespołów pod przewodnictwem Barbary Nowackiej - ze strony TR oraz Krzysztofa Gawkowskiego - z ramienia SLD.

Pod koniec czerwca na posiedzeniu Krajowej Rady Politycznej Twój Ruch zdecydował, że w wyborach do sejmików wojewódzkich wystartuje pod własnym szyldem, natomiast na szczeblu rad gmin i powiatów będzie wspierał komitety wyborców.

Palikot poinformował ponadto, że szefem sztabu wyborczego TR w wyborach samorządowych będzie Robert Kwiatkowski. Za sprawy programowe ma odpowiadać Barbara Nowacka.

Kwiatkowski zapowiedział, że w najbliższym czasie sztab będzie informował o postępach w układaniu list w wyborach samorządowych.

_ Podstawą programową dla kampanii samorządowej będzie minimum programowe opracowane przez Barbarę Nowacką i program "4x4", czyli wyodrębnione priorytety na każdym ze szczebli administracyjnego podziału kraju _ - powiedział Kwiatkowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Koalicja SLD i Ruchu Palikota. Dziś spotkanie Wczoraj w Sejmie z kierownictwem SLD spotkało się 16 szefów rad wojewódzkich partii. Po tym spotkaniu politycy SLD nie chcieli wypowiadać się na temat oczekiwań, jakie zostaną zgłoszone podczas rozmów z Nowacką i jej współpracownikami.
Miller i Palikot połączą siły w walce wyborczej Warunkiem zawarcia koalicji jest wypracowanie wspólnego minimum programowego. Czy tak się stanie, będzie wiadomo w ciągu dwóch tygodni.
Polacy przestali ufać ministrowi Sikorskiemu W badaniu CBOS sprzed miesiąca zaufanie do Sikorskiego deklarowało 50 proc. badanych, co dawało szefowi MSZ drugie miejsce w rankingu, za prezydentem, ale przed premierem. Dziś ufa mu 35 proc. badanych.
Tagi: Leszek Miller, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz